Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a metódusa annak, hogy...

Mi a metódusa annak, hogy hogyan lehet bejutni egy híresebb amerikai egyetemre? (Harvard) Illetve, hogy egy magyar diáknak kb. mennyi esélye van az ösztöndíjra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok kitűnő tanulmányi eredménnyel.

Spanyolból B2-es angolból C1-es nyelvvizsgám van.

Tanulmányi versenyeken renderesen járok. Lövészetből meg van egy országos 2. helyezésem.



2016. febr. 24. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudom, ez ellenségesnek fog hangzani, de az ilyen helyekre nagyfokú önállóság kell. Tehát, ha azt nem teszed meg, hogy felmész a honlapjukra és megnézed, akkor sajnos nincs esélyed.

Az ösztöndíj kicsit kivétel, ott érdemes körbekérdezni, MIUTÁN tájékozódtál.

Azért sok sikert :)

2016. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hangzott ellenszenvesnek. Nyilván utána néztem, csak valami tapasztalt embertől várok 1-2 kézzelfogható értelmes dolgot. De azért köszi.
2016. febr. 24. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
őszintén kétlem, hogy gyakorira feljárna akár csak egy Harvardot végzett magyar ember is
2016. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En ismerek egy magyart, aki a Harvardon vegzett, szoval biztos nem 0% a magyarok bejutasi rataja, de nagyon nehez meg helyinek (ertsd amerikai) bejutni, nemhogy egy magyarnak.


Amugy o rola beszelek: [link]


Amikor kijottem az USAba o volt a fokonzul, akkor talalkoztam vele.


Szerintem ezekhez a kailberu egyetemekhez mar kisiskkolas korban el kell kezdeni a gyerek eziranyu neveleset.


Sajnos nem eleg zseninek lenni. Az eves 45-50ezer dollaros tandijat is ki kell tudni fizetni, plusz szallas kaja...


Good luck ;)

2016. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíjosztás a Harvardon szociális alapon megy (külföldi is kaphat), a családod bevételeinek alapján határozzák meg, hogy mennyit kell fizetned. Tehát ha sikerül bejutnod, akkor a pénzügyek nem fognak hátráltatni az ott-tanulásban.
2016. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Itt nálunk Miskolcon, van egy ifjúsági kontakt pont , vagy ilyesmi nevű hely a főutcán ahol uniós országokba segítenek kijutni, lehet Amerikába is tudnak ilyenben segíteni.
2016. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!