Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan készüljek a Harvardra?

Hogyan készüljek a Harvardra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 éves vagyok, 9. osztályba járok jelenleg.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan készüljek fel ha a Harvardra szeretnék kijutni 4 év múlva. Computer Science karra szeretnék ott jelentkezni, mert most is informatikát tanulok. Előre is köszönöm a tanácsaitokat. :)



2016. márc. 2. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid kezdjenek pénzt gyűjteni.
2016. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jogos :D
2016. márc. 2. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
először is évi 20-30 millióval, perfekt angollal TOEFEL 1000 pont feletti eredmény.Mással nagyon nem tudsz, mert ott teljesen máshogy tanítanak mint itt.
2016. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
100 pont bocsi
2016. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
SAT, SAT subject test,ACT, TOEFL gyakorlasa napi 3-4 orat, iskolai eletben valo aktiv reszvetel (programok szervezese, sportolas, tanulmanyi versenyek), OKTV-re gyakorlas, kb. 5-os atlag mindenbol, es minden egyeb ami segithet abban, hogy abban a 200 international student be kerulj be akiket evente felvesznek. Gondolom az egyetem kifizetese nem gond.
2016. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszem természettudományos diákolimpia első - három helyezés feltétel + rengeteg pénz. Továbbá nemzetközi világversenyek helyezései nélkül sincs sok esély.

45 ezer USD a tandíj, ami 12 millió forint, vagy 6 milla egy félév. És ez csak a tandíj, valahogyan ki is kell repülni, ami kb. 100-150ezer, valahol lakni is kell, enni is kell, élni is kell. Mindezt amerikában, ahol elég magasak a költségek.

Nem tudom a diákhitel ott hogyan működik, de lehet utána kellene nézni. De az ottani élet így is marha drága.

Ösztöndíjak is vannak, ha marha jó sportoló vagy, akkor lehet ajánlanak ösztöndíjat neked.


A lényeg hogy qrva jónak kell lenni. Keress google-n embereket, magyarokat akik oda jártak, és kérdezz tőlük.

2016. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ha ilyen ambiciózus vagy, lehet érdemesebb az MIT-ben gondolkoznod. Úgy nagy átlagban a Harvardot szokták kihozni a legjobb egyetemnek, de műszaki területen a MIT a jobb. Kb. úgy mint, az ELTE-BME viszonylat. Ugyanabban a városban van egyébként, mint a Harvard (Cambridge, MA). Szerintem arra kell koncentrálnod, hogy felvegyenek, a tandíjat lehet hitelből és diákmunkából finanszírozni.
2016. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm én is éppen most néztem a linkelt oldalon, hogy az informatika képzés ott a legjobb: [link]
2016. márc. 3. 09:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el ezt a cikket és vedd fel a kapcsolatot azzal a két sulival, akikről szó van benne: Milestone, Engame.


Sok sikert!

2016. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lemaradt a link :P


[link]

2016. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!