Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi élet, munka, tanulás?

Külföldi élet, munka, tanulás?

Figyelt kérdés
Érettségi után az a tervem, hogy 1 évet kimegyek Angliába dolgozni és nyelvet tanulni azután pedig jelentkezek egy külföldi egyetemre.(Olyan területre,ahol ingyenes a felső oktatás.)Szüleim nem igazán tudnának anyagilag támogatni ezért gondoltam,hogy előtte dolgoznék és keresnék egy kis kezdőtőkét majd később az egyetem mellett is dolgoznék.Mennyire irreális elképzelés ez? Egyáltalán 18 évesen érettségivel középszintű angol tudással van esélyem Londonban olyan munkát találni amiből tudnék egy kicsit félre tenni?Tapasztalatok,vélemények,normális(nem bunkó,lenéző) válaszok érdekelnek.

2016. márc. 14. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak Londonban gondolkozol? A világ egyik legdrágább városa, képzettség nélkül nem keresnék túl sokat, legalább 5-6-an össze kellene állnotok, hogy egy lakást ki tudjatok venni. Ha nincs ismerős, akkor ráadásul vadidegenekkel a világ minden tájáról, hát nem tudom.

Ha mindenképp Anglia a cél, akkor én kisebb várost választanék a helyedben, ha úgyis a takarékoskodás a cél.

2016. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem bantasbol de diakmunkaval nem fogsz annyi toket osszeszedni amennyi eleg az elindulashoz. Arra hogy honapokig berelj lakast (vagy akar csak szobat), amig keresgelsz, csunya nagy osszeg kell forintban.

Raadasul ha befuccsol a dolog mert megse megy es ott kikerulsz az utcara Londonban, akkor megintcsak a szuleid hozod nehez helyzetbe, mert intezhetik a hazajovesedet, mikozben mint irod nem allnak jol anyagilag.


Azt javaslom hogy kezdd el az egyetemet Magyarorszagon. Huzz le legalabb ket felevet (ket lezart felev kell a legtobb osztondijhoz), csinalj jo atlagot, es igenyelj valami osztondijat kulfoldre. Diakkent ugyanis mar nagysagrendekkel tobb lehetoseged van kikerulni. Erasmus a legismertebb, de van szamtalan masik, orszagtol fuggoen, utana kell nezni.

Aztan ha mar kint vagy egyetem mellett (ugye mint diak, kollegiumi elhelyezessel, kis osztondijjal is) sokkal tobb idod es nyugalmad lesz hogy talalj valami munkat.

Ami ha bevalik, akkor miutan kint elvegezted a tanulmanyokat kint is ragadhatsz vele.


Nyelv es szaktudas nelkul nem fogsz normalis munkat talalni, es ezt minden bantas nelkul mondom. A kozepfoku angol lofutty, meg a felsofoku se er sokat, erre majd rajossz mikor eloszor kell kint telefonon elintezned valamit pl.

2016. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat Londonban ismerősöm van azért gondoltam arra. Magyarországon nem szívesen tanulnék mert vagy fizethetném a drága tandíjat (ha pl Pestre mennék akkor még szállás,étkezés,utazás stb.) vagy államilag támogatott akkor meg úgy érezném le vagyok kötve az országhoz nem tudnék külföldre menni mert azon gondolkoznék mikor dolgozom le azt az x évet. A "helyi" (miskolci) egyetemmel meg az a baj hogy a megyében kb semmi diákmunka lehetőség nincs.
2016. márc. 14. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha államira mész, akkor is kimehetsz külföldre, csak 20 év után vissza kell fizetned a képzés díját.
2016. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a tandij amit majd nyugati fizetesbol (rohogve) visszafizetsz, szerintem nem all aranyban azokkal a kedvezmenyekkel amit kapsz ha pl Erasmusos diakkent mesz ki.

Eleve maga a teny hogy diakszallason, kollegium stb-ben lakhatsz nyugaton is, mar hatalmas penz, plusz diakkedvezmenyes etkezes, utazas, stb stb.

Raadasul az egyetemnek vannak kapcsolatai is kulfoldi tanszekekkel, kutatokkal, gyakorlatilag elinteznek neked mindent.


En is ugy ragadtam kint (Franciaorszag) hogy egyetemrol mentem ki egy kettos iranyitasu doktorira, aztan maradtam a francia egyetemen meg ket evet tanarsegedi beosztasban, mig megtalaltam vegul a mostani allasomat.


Mashogy nem tudtam volna, sose volt annyi penzunk egyben amennyi egy nyugati eletkezdeshez kellene. Azert is jottem ki, mert szulok mar nyugdijasok, nyugdijbol mar nem futja a lakberre is es a megelhetesre is, sajat lakasunk nincs, otthon nem tudtam volna segiteni.

2016. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Angliában nincsen ingyenes felsőoktatás
2016. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat:) És magyar alap képzésről utána pedig külföldi mesterképzésről mit gondoltok?
2016. márc. 15. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Skociaban ingyenes a legtobb felsooktatas (nem mind, viszont a diak hitel feltetelei jobbak mint otthon). A feltetele hogy a tanev elso napjatol szamitva legalabb 3 eve kell hogy skociaban elj. Ha erdekel keress ra a saas-ra googliban. Ha nem is kapod meg a teljes teritest, csak egy pelda: a 60 credites modulom skociaban £1,200 lett volna. Ugan az angliaban tobb mint £3,000...
2016. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!