Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Goethe Zertifikat C1 nyelvvizs...

Goethe Zertifikat C1 nyelvvizsgát elfogadnak a német egyetemek a nyelvtudás igazolásaként?

Figyelt kérdés

2016. márc. 14. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egyetemenként változó, ki mit fogad el. Viszont legtöbb helyen a TestDaF kell, az egyes vizsgarészekből meghatározott minimum eredményekkel.

Ha a Goethe C1-et meg tudod csinálni, akkor a TestDaF-nak röhögve sikerülnie kell.

2016. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem a TestDaf a nehezebb... Sajnos arra már nem tudok időben elmenni, ezért vettem fontolóra a Goethe nyelvvizsgát.

Köszönöm a választ!

2016. márc. 14. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A TestDaF hivatalosan B2 és C1 szint között van. Érdemes megnézni az adott egyetem honlapján, hogy mit várnak el nyelvvizsga igazolásként.
2016. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg egyetemenként változik, h elfogadják-e a C1-et, meg kell érdeklődni. Nem tudom, milyen szintű a nyelvtudásod, de ha elég magas, és ragaszkodsz a Goethéhez, akkor inkább a C2-őt próbáld, azt egészen biztosan elfogadják mindenhol. Én is időhiány miatt ezt választottam, áprilisban megyek.
2016. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ami a nehézségi fokot illeti, elvileg a TestDaf tényleg könnyebb, viszont nekem úgy tűnik h nagyon más, mint az általam ismert nyelvvizsgák. Megnéztem a szóbeli rész típusfeladatait, és nekem határozottan nem tetszett (a megszabott időkereten belül még magyarul sem biztos, h meg tudnám oldani, egyszerűen nem vagyok az a típus, aki 15-20 másodperc alatt tökéletesen átlát egy helyzetet, és helyesen is reagál rá). Nem beszélve a magnóra mondós megoldásról. Ez a másik ok, ami miatt a Goethe mellett döntöttem.
2016. márc. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a TestDaF-ra már semmiképp sem tudok menni időben, úgyhogy valamilyen más lehetőséget fogok választani.
2016. márc. 15. 18:51
 7/7 anonim válasza:
Mindenkeppen nezz utana, hogy az egyetem, amit kineztel magadnak mit ker! Nekem Stuttgartba peldaul C2-es kell.
2016. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!