Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik (nemzetközi, lehetőleg...

Melyik (nemzetközi, lehetőleg európai) egyetemeken a legjobb a számítástechnikai, informatikai, programozói oktatás?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan nincs "legjobb", de mégis, miket hallottatok? Tanul-e esetleg most közületek valaki külföldön informatikát? Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Kifejezetten erre a területre vagyok kíváncsi, de ha van kedvetek, mesélhettek általánosságban az egyetemről is.

Azt mondanám, hogy a pénz nem kifejezetten akadály, és most ne törődjünk azzal sem, hogy milyen nehéz bekerülni az adott helyre. Nagyon színvonalasnak találom a Harvardot, de nem hiszem, hogy lenne esélyem - már csak a nemzetközi (sport)eredmények és a közcélú munkák miatt is. Ennek ellenére érdekelnek az amerikai egyetemek, és ha van adatotok ezzel kapcsolatban, akkor akár a tandíjakról és az ösztöndíjakról is írhattok.

Főleg észak-európai intézményekben gondolkodom, mint a Cambridge, az Oxford, a St. Andrew's vagy valamelyik londonai egyetem. Nagyon-nagyon fontos a színvonal, az oktatás minősége és a diploma elismertsége; valamint az, hogy (nem feltétlenül ugyanazon az egyetemen, de) valamilyen diploma után képzés, PhD szerzésére legyen lehetőség.

Ha esetleg azzal kapcsolatosan is tudtok nyilatkozni, hogy milyen számítástechnikai ismereteket kell elsajátítani az egyetem előtt (mármint, hogy milyen tudással érkezzen oda a hallgató), akkor ezeket is szívesen fogadom.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)


2016. máj. 24. 16:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nagyon fontos a kreativitás, az egyéni projektmunkák készítésének lehetősége és ezen a területen az is, hogy külön webdesign kurzust lehessen felvenni.
2016. máj. 24. 16:36
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Elso link a computer science kepis leirasa Cambridgben. A leiras nagyjabol megegyezik minden mas szinvonalasabb comp scienc kepzessel mas egyetemeken.

Kokemeny matek es elmelet van, ha webdesign-t szeretnel csinalni akkor menj OKJ ra azt ott tanitjak.

Masodik link a felveteli vizsga kerdesek szamologep minden nelkul, papiron ceruzaval kell megcsinalni.

Ha ezeket megtudod csinalni akkor erdemes elkezdni nezegetni egyebkent be se kerulsz.

PhD-ra persze van lehetoseg sok helyen de az ahhoz szukseges atlagot elerni foleg egy Cambridgen nem egyszeru.

2016. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!