Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ezen az oldalon miért akarja...

Ezen az oldalon miért akarja mindenki lebeszélni a Harvard-ról, meg mindenféle elit egyetemről az embereket?

Figyelt kérdés

Mondván 50 ezer dollár évente, csak az elit jár oda,

Érdemes megnézni mekkora ösztöndíjat adnak ezek az iskolát, egy példa:


[link]


Nekem például a 68 ezres teljes költség helyett egy 3 ezres jött ki, a maradék 65 ezer ösztöndíj.

TUDOM, ahhoz fel is kéne venni az embert egy Harvardra, de ezen az oldalon kollektív az összes amerikai meg angol egyetemről lebeszélik az embert.



2016. máj. 26. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mert tájékozatlanok, csak filmben látják ezeket az iskolákat és olyan elérhetetlennek tűnik az egész, pedig ezek is csak egyetemek, nem varázslóképzők.
2016. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is azért, mert ami az amerikai filmekben és a tv-ben van, az Mariskának messzi álom. Túldimenzionálják, ennyi. Épp olyan egyetem, mint akármelyik másik. Csak a magyar ember nem mer lépni.
2016. máj. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert sokaknak 3000 dollarjuk sincs es a mucsarocsogei elemi Piri nenijenek ajanlasan kivul semmi nem szol amellett, hogy felvehetnek oket a Harvardra.
2016. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ez a kalkulátor mennyire megbízható?

Mert én mondjuk egy jómódú magyar család adataival kitöltve is max. 9000 dollárig tornáztam fel a tandíjat.

2016. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Egy jómódú magyar családnak annyi megtakarítása van kb. mint egy Detroit-i villanyszerelőnek.
2016. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Persze, mert nagyot álmodni, de ettől még Harvard kb. esélytelen. Az amerikai diákok is alig tudnak bekerülni (akik ugyebár anyanyelvi szinten tudják az angolt), mivel nagyon megszűrik az egyetemek kiket vesznek fel. Nem is csak a pénz itt, habár az se elhanyagolható.


Anyanyelvi angol, a választott terület szakszavainak ismerete, felvételi elbeszélgetés (bizonyos szakoknál írásbeli is),kimagasló középiskolai eredmény/érettségi, meg valamilyen plusz, kiemelkedő dolog pl. versenyeredmények és mindenféle közösségi munka. Ezek nélkül hamar kiszórnak.

Ismerek olyan magyart akit felvettek oda PhDra, nyilván megoldható, de ő brutál okos, sok versenyt megnyert már, megvolt a tudás, de azért nem kevés pénz így se. Nem kap annyi ösztöndíjat ami fedezi a tandíjt meg a kinti életet, itthonról támogatják meg kutatóként kap egy kevés fizetést. Nem minden megigényelt ösztöndíjat ítélnek oda meg ennek is változik a mértéke.

Az átlagos, frissen érettségizett magyar diákoknak valami minimális százaléka olyan kiemelkedően okos, hogy felvegyék és még kevesebb tudná csak a repjegyet megvenni.

Aki gyikon akarja megtudni hogyan tud a Harvardra jelentkezni abból nem nézem ki, hogy eléggé önálló és értelmes egy elit egyetemhez (nem csak amcsira, magyarhoz se igazán). És ezek után jön a pénz: tandíj, lakhatás, kaja, utazás. Ösztöndíjra nem lehet alapozni, váratlan kiadás bármikor becsúszhat.

Egy átlag amerikai vagy angol egyetemre könnyebb bekerülni, nyugodtan meg lehet próbálni, esély is van rá.


Amúgy nem értek egyet, hogy nem merik megtenni, egyre több magyar diák megy külföldre. Én jelentkeztem pár éve az Oxfordra mesterre, hát nem jött össze, maradt Dánia. Ahhoz képest hogy ilyen olyan ösztöndíj sokat nem kaptam, a koli meg megélhetés nem jött volna ki belőle, pedig ott még tandíj sincs. Jól néz ki filmben meg biztos jó lehet egy ilyen elit helyre járni, de ha nem vagy díjnyertes zseni nem vesznek fel.

2016. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Pedig a Harvardra az 5%-os felvételi arányával "csak" 2x-3x nehezebb bejutni, mint a Corvinus GTK államilag támogatott szakjaira a kb. 10-15, max. 20%-os felvételi arányával. Pedig közel sincs a két egyetem ilyen közel elismertség szempontjából nemzetközileg. Ez persze szakonként változó, gondolom orvosira és szociológiára nem ugyanannyi a felvételi arány a Harvardon sem. És azt is vegyük számításba, hogy Amerikában nem csak a Harvard az egyetlen elit egyetem, ott van a Princeton, Pennsylvania, Yale, UCLA, Duke, Dartmouth, Purdue.. nem egy egyetemet jelöl meg az ember.

Az az alap, hogy valaki utánanéz, és tudja, hogy milyen kvalitású emberek járnak egy Ivy Ligás egyetemre, és és ehhez mérten alakítja az életét.

Szerintem a többség jelentkezik a Harvardra próba-szerencse mentalitással, de kanyarban sincsenek az ottani színvonalhoz, mint ahogy itt is a Corvinust beteszi sok ember első helyre reménytelenül.

Az alap, hogy SAT, SAT II, ACT vizsgákat kitűnőre, vagy majdnem kitűnőre megírja, TOEFL felsőfokú nyelvvizsgát tesz és ír egy atom jó motivációs levelet. Vannak ezekre szakosodott felkészítő tanfolyamok Magyarországon pár tízezer forintért, de rengeteg erre szakosodott weboldal is van már, még Harvardos kurzusokat is lehet nézni. Annak is utánanézhetnek, hogy regionálisan mennyire jó gimibe jársz, érdemes valami versenyistálló szerűségből kikerülni, például Fazekas, Radnóti stb. Ezekről a helyekről kerültek már be MIT-re, Oxfordra emberek, szóval én nem mondanám "kb. esélytelennek". És természetesen nagyon fontosak a tudományos diákversenyek, például OKTV, de lehetőleg nemzetközi versenyek is, mint az Intel ISEF, amire most 2 magyar lány is kijutott. Érdemes előtte már az egyetemmel elkezdeni levelezni, fórumokra járkálni, keresni egy szervezet, ami külföldi tanulmányokra készíti fel a diákokat, oda járó magyarokkal felvenni a kapcsolatot, külföldön tanuló diákokkal foglalkozó magyar alapítványoknak/ösztöndíjaknak utánajárni (persze ezek max. pár száz dolláros összegek lehetnek/repjegy, nem a tandíjt fedezik)..

Egyébként a honlapjukon is az van, hogy aki a Harvardra való, azt felveszik, még ha teljesen ingyen is kell tanulnia.

És szerintem egy sikeres Harvard felvételivel a kezedben nem nehéz egy repülőjegy árát összeházalni valahol, múltkor láttam is egy hasonló alapítványt.

Egyébként az ilyen "A Harvard-ra akarok menni! Mit csináljak?" színvonalú kérdéseken tényleg jókat lehet nevetni.

2016. máj. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert ha megnézed, a legtöbb ezzel kapcsolatos kérdés az, hogy "A Harvardra szeretnék menni. Mi kell hozzá?"

Tehát a kérdezőnek ált. halvány lila fogalma sincs az egészről, és hozz is hülye/lusta, hogy egyáltalán utánanézzen a dolgoknak. Ha valaki már itt leragad, az nyilván nem fog kijutni.

Akinek tényleg van esélye, az úgy is utánajár (és nem gyakorin!)...

2016. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Bármi lehetséges! A mi családunkban-igaz hogy még középiskola- a gyermek kitalálta, hogy jelentkezik. Végigcsinálta az elég komoly felvételi folyamatot és teljes ösztöndíjjal felvették 11-12.évfolyamra, beleértve az utazási, tankönyvásárlási, biztosítási, tanulmányi kirándulási költségekkel amerika egyik legjobbra rangsorolt bentlakásos középiskolájába. Sőt ha Amerikába megy majd egyetemre évi 20000 dollár tandíj támogatást is kapott.
2016. máj. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!