Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A MEXT egyetemi alapképzés...

A MEXT egyetemi alapképzés ösztöndíj jelentkezésekot be kell adni az eredeti középiskolás bizonyítványokat? Ha a pályázás nem sikerül, akkor mihez kezd valaki a bizonyítványai nélkül?

Figyelt kérdés
Arra alapoztam ezt a kérdést, hogy nem adnak vissza semmilyen beadott dokumentumot. A bizonyítványokat a jelentkezéskor már be kell küldeni?

2016. jún. 2. 11:18
 1/7 A kérdező kommentje:
jelentkezéskor*
2016. jún. 2. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nagyon régen pályáztam erre, vagy 14 éve, de akkor úgy volt, hogy kellett csináltatni szakfordítóval egy hitelesített fordítást a bizonyítványokról, meg minden fontos dokumentumról.

Szerintem ez most se lehet másként.

2016. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt írják, hogy be kell adni egy eredetit, és egy másolatot... Azért kérdezem, mert nem egyértelmű mire gondolnak... És sikeres volt?
2016. jún. 10. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Ó, értem, ez furi... Mikor én pályáztam, az eredetit még nem kellett. Akkor sajnos nem tudom, mi a megoldás.


Áh, a matekon nagyon elvéreztem. :D Nem is értem, minek kellett a matek vizsga, mikor bölcsészkarra jelentkeztem... Na de nem baj, mert mikor aztán egyetemre mentem, ott aztán nyertem cserediákként ösztöndíjat.

2016. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A japánoknál nincs olyan, hogy "ilyen karra nem kell ez a tantárgy". Náluk az egyetemi felvételi általános, aki egyetemre akar menni az legyen tájékozott minden tárgyból valamilyen szinten. Matek mindig van benne.


A magyar orvosi egyetemekre jelentkező japán hallgatót számára is egyik fő vonzerő, hogy nálunk nem kell matek az orvosi felvételijén. Japánban azon esnek ki sokan.

2016. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mindig kell a matek, csak attól még megosztottam a nézetem, hogy szerintem megalapozatlan.


Persze, szívük joga eldönteni, hogy milyen legyen a felvételi meg a követelmények, de attól még nekem ez a magánvéleményem.


Egyébként nem kellett minden tárgyból tájékozottnak lenni a MEXT vizsgán, bölcsészkarra jelentkezve csak angol, töri és matek vizsga volt, plusz lehetett még plusz pontért japánból is vizsgázni.

Természettudományi karra jelentkezve valóban sokkal több tárgyból lett volna vizsga.

2016. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én személy szerint orvosira jelentkeznék Japánba. Remélem sikerülni fog. Viszont addig még van egy évem, úgyhogy remélem sikerülni fog. :)
2016. jún. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!