Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tényleg nekem való ez a szak?

Tényleg nekem való ez a szak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mérnökinformatikát fogok tanulni az egyetemen. Nagyon érdekel ez a dolog, ám tartok attól, hogy naponta több órát kell gép előtt ülni. Én nem ilyen típusú ember vagyok. Egyszerűen nem bírnám ki a napi 7-8 órát a gép előtt ülve. Ez feltétlen szükséges a szak elvégzéséhez, vagy azért némi túlzás van benne?

2016. jún. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan képzeled el az egyetem utáni életedet? Mivel akarsz foglalkozni, ha nem akarsz gép előtt ülni egész nap? A mérnökinformatikusok azért nagyrészt ezt csinálják.
2016. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az, ami érdekel téged a mérnökinformatikán belül amúgy? Nekem a párom tanul ezen a szakon, és egy másik jó barátom is. Két különböző intézményben vannak, de mindketten elég sokat vannak a gép előtt. Nem minden tárgyukhoz kell a gép, szóval nem visznek laptopot minden előadásukra, de a gyakorlatok nagy része számítógéppel történik, valamint otthon mindenképp kell a gép a tanuláshoz, akkor is, ha épp nem programozni kell, mert minden anyagot a neten keresztül lehet elérni.
2016. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Matekból jónak mondhatom magam és a programozás is érdekel. Nem az a gond, hogy gépen kell tanulni, vagy dolgozni, hanem azzal, hogy nem akarok teljesen "kocka" lenni. Mert ahogy hallottam ismerősöktől, a tanuláson kívül nem nagyon marad másra idejük. Szerintem én meg nem bírnám, hogy hónapokig minden nap egész nap a gép előtt ülve tanuljak.
2016. jún. 5. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az túlzás, hogy egyáltalán nincs idő másra, viszont valóban nagyon sokat kell a gép előtt ülni, rengeteg a projekt, a programozás, a tanulás a gépen, tehát simán vannak olyan időszakok (pl. beadandók, zh-k, vizsgák idején), amikor napi több mint 8 órát ülsz a gép előtt és tényleg nincs időd semmi másra. Viszont nem ez jellemző teljesen az egész félévre.

A páromnak a képzés mellett simán jut ideje rám, barátokkal való programokra, illetve a hobbijára is, a másik említett ismerősömnek szintén van párkapcsolata, emellett dolgozik.

2016. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de több beadandót is kell csinálni gép előtt, amik nem fél órás feladatok. De a betölthető munkahelyek nagy része is erről szól. Mármint napi 8 óra gép előtt, minimum. Nézz szét pár munkahelyen, beszélgess emberekkel. Amennyiben ez ennyire zavar, válassz más pályát, mert sajnos számodra a számítógép munkaeszköz, mint ahogy a kamionsofőr meg a kamionban ül, a szakács pedig a konyhában főz.


Semmi túlzás nincs abban amit írtál, igen, ez szükséges, még egyetemen kevésbé, a munkádban mindenképp.

2016. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

- Minden egyetemi szakon számítógép segítségével fogsz nagyrészt tanulni. Ha mást nem, legalább az anyagot fogod ott olvasni, mert hidd el nem lesz mindig humorod kinyomtatgatni mindent.

- A mérnökinformatikusok jó részt programozók lesznek. Mit gondolsz, min fogod ezt a szép szakmát művelni, papíron?

- Nyugodj meg, ma majdnem minden szellemi munkát számítógépen végeznek, akármit is fogsz végezni 90% eséllyel fogsz napi 8 órát gép előtt ülni.

2016. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!