Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 1 évre Kínában tanulni gimiben...

Tollbogre kérdése:

1 évre Kínában tanulni gimiben nyelvi év után mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés

Vannak rokonaim kínában, a nyelvet alap fokon beszélem, de írni olvasni alig tudok, ami igen rossz, mivel nem szeretném elhanyagolni a kínai nyelvtudásom.

Vannak ugye azok az egy évre külföldön tanuló diákok, na én pont erre gondoltam, csak közölték velem a szülõk, hogy kínai gimikbe konkrétan csak a legjobbakat veszik föl, én meg egy elsõs szintjén vagyok. Igazuk van, mert Kínában nem csinálnak ilyen külön tanulócsoportot a gyengébb külföldieknek, mivel 1. Nincs érdeklõdés ilyen fiatal korban 2. az iskolák sõt még a gyerekek (mögött álló szülõk) között is véres versengés folyik fõleg oktatás és tanulás terén. Feltételezem, itt nincs helye holmi 1 évre jövõ statisztikát lerontó gyereknek.

Úgyhogy az utolsó lehetõség az lenne, hogy Kínában magán tanárral tanulnék, vagy a nagyszüleimmel, plusz szakkörök meg klubbok a nyelv gyakorlására stb.

A kérdés csak az, hogy ha elmegyek egyévre magyar alapítványi suliból és az alatt az idõ alatt nem tanulok iskolában, (de a vizsgákat amiket iratnak majd minden tantárgyból késõbb, leteszem) visszamehetek? Elmehetek Mo.ról így egyáltalán? Mert nyilván a szüleimen meg max a magántanáromon kívül senki nem fogja igazolni h tanulni mentem ki.

Nemtudom h ez hogy mûködik, köszi! 16/L



2016. jún. 19. 23:18
 1/1 Béluska2016 ***** válasza:
56%

Én éltem Kínában.

Első probléma a vízum egy évre. De, ha a nagyszüleid, ott élnek, tudnak olyan "család látogatási" vízumhoz meghívást adni.

A másik a tanulói vízum, melyet az az iskola intéz, ahol tanulni fogsz. Nem tudom, hogy ez közép iskolában, hogyan működik, de egyetemi szinten van rá lehetőség, sok külföldi tanul ott. Neked talán jobb is lenne ez a vízum, hiszen ha hazajönnél tudod igazolni, hogy te ott tanultál. (Megsúgom nem fogsz haza jönni, nagyságrendekkel jobb ott!)

Viszont a suli KEMÉNY! Ott nincs, buli, meg cigi, lazaság...

Reggel 7-től este 8-ig nyomni kell, ha valamire jutni akarsz.

A barátnőm kicsiknek 6-10 évesek tanított angolt. Reggel hazament, délben volt 2 óra ebéd idő, akkor haza jött, majd este 5-6 bent volt. Tartott magán órákat a gyengébbeknek, azokhoz bejárt a "kollégiumba" este 8-10 között. Azt mondják, hogy az írásjelek teljességét egy kínai diák 13 év alatt tanulja meg. Bár a modern számítástechnika, okostelók sokat segítenek. Én láttam egy két könyvet, hogy az ovisok, kisiskolások, hogyan kezdenek játszani, ismerkedni, az írásjelek rajzolásával. Szóval hajrá! Én biztatlak! Szép nyelv nagyon.

2016. jún. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!