Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kinti egyetemisták! Ti hogyan...

Kinti egyetemisták! Ti hogyan jutottatok ki külfölre?

Figyelt kérdés
Segített valamelyik szervezet vagy rokonok voltak eleve kint? Hogy készültetek fel a felvételire és a kinti életre?

2016. júl. 25. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem segitett senki, nem volt ismeros. Siman beadtam a jelentkezest az egyetemre (a honlapjukon fent van milyen papirok kellenek). Ausztriaban tanulok, szoval a nemetre fekudtem ra, plusz nyari es alkalmi diakmunkakbol tettem felre penzt a kinti megelhetesre. Miutan felvettek elinteztem a kolit es ugy sok mas nem volt. Kint be kell jelenkezni, papírokat kellett intezni pl. TB, de semmi nehez nem volt benne. Mondjuk Sopronbol jottem ki, nem volt akkora nagy valtas, mert sokat jartunk ki ide elotte is. Inkabb a nyelv ami fontos, hogy megfeleloen utanajarj milyen papirokat kell csatolnod a felvetelihez meg a penzugyek ami kerdeses (tudod-e magadnak fizetni amit kell, van-e otthonrol tamogatas vagy hitelt vehetsz-e kint fel). Ha nem csak a szomszedba ugrassz at akkor lehet masabb, de Ausztriaba nem volt nagy kunszt jelentkezni.
2016. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :-)


Jöhet még válasz :D

2016. júl. 25. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is Ausztriába mentem ki, lényegében azt tudom elmondani, amit az első válaszoló. Nekem se volt semmi ismerősöm, úgy jártam neten utána mindennek. A lényeg, hogy nyomatni kell a nyelvet előtte (én letettem egy felsőfokút pl)meg legyen pénzed(az én esetemben épp hogy össze lett kaparva, nem éppen módos családi háttérrel rendelkezem, most majd keresek kint valami munkát). A felvételi meg persze szaktól függ, én szépen olvasgattam a megadott szakirodalmat.
2016. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan az előző válaszolókhoz én is segítség nélkül jutottam ki.

Franciaországban tanulok, nem volt nagy szám, beadtam online a jelentkezést, csatolni se kellett semmit, mivel EU-s tagállam vagyunk, csak be jelölni hogy érettségid van.

Franciául nyilván jol kell beszélni de megéri, jobb minden szempontokból kint tanulni mint otthon

2016. júl. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

És mennyi idő kellett ahhoz, hogy megszokjátok a kinti kiejtést (nyilván felsőfokú nyelvtudásnál)?

2016. júl. 31. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Második vagyok, és én azóta is szokom. Nem mondom, hogy nem fejlődtem (tavaly kezdtem kint), de nincsenek osztrák ismerőseim még, ezért annyit nem hallom a nyelvet, hogy már meg tudjam érteni az osztrákos németet.
2016. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! :-)
2016. aug. 4. 21:40
 8/8 Norman Bates ***** válasza:
100%
En tavaly jottem ki Angliaba melozni, megteremtettem a szukseges felteteleket es iden szeptembertol megyek college-ra itt kint.
2016. aug. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!