Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 3 év múlva Finnországban vagy...

3 év múlva Finnországban vagy más skandináv országban szeretnék tanulni (kivéve Svédország). Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát, és 18 éves koromban ki szeretnék menni Finnországba tanulni, kérlek ne írjátok azt, hogy ennyi- meg annyi pénz kell hozzá, mert nem erre a részére vagyok kíváncsi. Hanem, hogy elég-e az angol középfokú vagy finnül is meg kéne tanulnom addig, hogyan működik ott a szállás a diákoknak. Mit szólnak hozzám, ha szülő nélkül egyedül kiutazom, kell-e valami engedély a szüleimtől stb. MINDENRE KÍVÁNCSI VAGYOK, előre is köszönöm!

2016. szept. 10. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"elég-e az angol középfokú vagy finnül is meg kéne tanulnom"

Remélem, ezt viccnek szántad.


"Mit szólnak hozzám, ha szülő nélkül egyedül kiutazom"

Kik? Hol? Miért?Nem tudják rólad /nem érdekli őket /mit szólnának? Felnőtt leszel, azt csinálsz, amit akarsz. Miért érdekel, hogy mit szól valaki valamihez?


"kell-e valami engedély a szüleimtől"

18 éves kor felett? Miért kéne bármire is engedély? Azt csinálsz, amit akarsz.


"hogyan működik ott a szállás a diákoknak"

Hol? Milyen diákoknak? Melyik intézménynél? Semmit nem írtál le, nem lehet érteni, mit akarsz. Egyetem, középiskola vége, vagy csak valamilyen tanfolyam? Mennyi időre? Minek a keretében (ösztöndíjjal, függetlenül, egyéb szerződés alapján)?

2016. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, tényleg nem gondoltam teljesen át a kérdést egyébként 5 éves gimnáziumban vagyok szóval 3 év múlva még lenne hátra nekem 2 év, így középiskolában szeretnék ott tanulni.

"Kell-e valami engedély a szüleimtől" ezt elírtam, nem tudom hogyan sikerült, de azt akartam kérdezni, hogy kell-e valamiféle engedély ahhoz, hogy Finnországban tartózkodhassak, és tanulhassak, kell-e igazolás arról, hogy van-e elég pénzem a megélhetésre, szóval ilyenekre gondoltam. Egyébként érdekelne az ösztöndíj program is, ha erről valaki esetleg tud valamit, akkor az is érdekelne.

2016. szept. 10. 14:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és teljesen függetlenül szeretnék menni, ott szeretnék egyetemre is járni, és később élni is.
2016. szept. 10. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg emelt szintu nyelvvizsga sem jelenti azt, hogy kepes leszel elvegzni egy egyetemet kint angol nyelven. Az akademiai angolra kemenyen ra kell fekudni ha akarsz valamit. Addig amig itthon vagy ajanlom, hogy napi szinten foglalkozz vele.
2016. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló nagyon vicces dolgokat írt le, az meg még viccesebb, hogy 100%-ra értékelték ugyanis semmi kézzelfoghatót nem mondott... na mindegy


finnországban elég ha angolul tudsz, az emberek 90%-a beszél angolul, az idősebbek azok, akik csak finnül beszélnek, de igazából munkahelyen, szinte mindenhol, mindenki beszél angolul tehát az angol tökéletesen elég oda


az európai unió tagországaként lehetőséged van arra, hogy a tandíjat fizesse az unió így ingyen tanulhatsz akár finnországban is; nekem van egy ismerősöm, aki az alapszakot elvégezte itt az ELTE-n (anglisztika) és mesterképzésre ment egy finn egyetemre, mert olyan jó referenciákat írtak róla, illetve volt egy pályamunkája amit be kellett nyújtania a finn egyetemre, az volt a felvételi előkövetelmény, és nagyon tetszett nekik (egy nyelvészetes ,,szakdolgozat" volt) úgyhogy felvették


persze egyetem mellett kell dolgoznia, de bőven eléldegél belőle kollégiumban, a tandíjat pedig nem kell fizetnie; a környezet nagyon jó, finnország egy kicsit unalmas hely, de gyönyörű festői tájakkal tarkított, az emberek eléggé introvertáltak, nehezen ismerkednek és nyílnak meg


ugyanakkor hatalmas nagy kultusza van az egyenlőségnek, tehát nem fognak egy nőt előre engedni sehol sem, csak azért mert nő, egy nő is egyenrangú egy férfivel, mert mindenkit emberként kezelnek és kész :)


szerintem nagyon jó hely és az oktatás is borzasztóan magas színvonalú

2016. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!