Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy tanuljak? Tudtok tanulási...

Hogy tanuljak? Tudtok tanulási módszereket.

Figyelt kérdés
7.-es vagyok.És hát folyamatosan tanulok.Nert szerintem nem jó a tanulási módszerem.Azt csinálom hogy magamban mondogatom a tanulnivalót.De ez sok ideig tart, és nem is nagyon marad meg.Légyszi segítsetek!
2016. szept. 18. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
értsd meg, a felére emlékszel, viszont nem leszel robot
2016. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
?
2016. szept. 18. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a két nap múlva lévő dogánál emlékezz rá, hanem az ,hogy ha majd érettségin véletlenül kapsz egy ilyet, eszedbe jusson legalább egy kis része. Minőség mennyiség helyett, inkább értsd meg a feladatokat, minthogy bemagolod.


Találd meg milyen típus vagy, és ahhoz keress módszert. Ha vizuális típus vagy, rajzolj ábrákat, ha hallás után jegyzed meg akkor olvass hangosan, stb. Van a zanza.tv, azon jól át lehet ismételni a megtanult anyagot, ha nem értesz valamit pl matekból akkor meg elmagyarázza.

2016. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi #2.Hát igen én vizuális típus vagyok.
2016. szept. 18. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg kell érteni a lényeget. Egy adott anyag nem arra van, hogy visszamondd, hanem arra, hogy megértsd. A magolásnak nincs értelme, nem is marad meg.


Én történelemből pl. úgy tanultam, hogy 1-2x elolvastam, és szinte minden megmaradt. Nyilván vannak adatok, évszámok, nevek, helyszínek fogalmak, amire pontosan emlékezni kell, de a többi folyamatot érteni kell.

2016. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó ezt értem, de vannak olyan dolgok amit hiába értek meg, nem fogom tudni.Pl:angol szavakat.Vagy a verseket
2016. szept. 24. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Angol szavakat magolni kell, igaz azt is lehet értelmesebben: több hozzá kapcsolódó mondatot elolvasni, angol értelmező szótárat megnézni, megtanulni.


A vers szintén, ha tudni kell, akkor azt magolni kell.

2016. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SenkiAlfonz2 válasza:

Hangosan mondogasd úgy jobban meg marad!

Ez ember fögő amit irni fogok de itt pár tipp amik segíthetnek (nekem sem mindegyik vált be)


angol szó én csak hangosan mondogatom oda majd vissza össze vissza (először angol aztán magyar vagy fordítva)


vers hangosan mondom és van hogy egy képpel össze kötve jobban meg marad illetve van még egy trükk hátra felé kezd tanulni mert az utolsó verszakot nem szokták tudni (de ne keverdj össze) majd ha meg van valamenyire akkor az elejétől rendesen tanuld!


nyelvat: nekem a tanérom úgy tanítota pl a j és a ly hogy volt a terebélyes fa és a cserje ezek alá raktunk képeket pl lyukat hajót gólyát stb ezekre emlékszem máig a legjobban és csak egyszer mutata meg ezt te is csinálhatod kirakod magadnak hogy a gólya a terebélyes fán (vagy alatt) van


akkor könnyebb tanulni ha tudzs aszociálni és ezt kell elsajátítani!



van amit érteni kell pl töri (kevés magolandó a többséget a saját szavaidal tudod elmondani és megtudod érteni az eseményeket hogy mi mi után miért jött így fel tudod építeni akkor is az adot anyagot ha nem elékszel mindenre de volt az abból az jött... (persze azért derengenie kell a dolognak) vagy matek fizika biológia stb. Van az amit csak a dolgozatnál kell tudni és órán nem pl vers (tudom gonosz példa) és van az angol meg szintén a matek fizika ami önmagára épít ha nem tanulod meg a mondatok fajáit tudsz még haladni nagyábból könnyen de a mateknál nem.)


most enyi jutot eszembe

2016. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél.
2016. szept. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!