Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia, college. Mit vigyek...

Anglia, college. Mit vigyek magammal első napon?

Figyelt kérdés

Itt végeztem a high school-t is, de ez most nem fontos. Felvettek college-ba, de egyáltalán nem kaptam semmilyen értesítést, hogy mit kéne vinnem magammal :S

Talasztalatok? Köszi.



2016. okt. 1. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Tollak és füzet :)
2016. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. okt. 1. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ , hogy neked melyik a kényelmesebb, tollat meg papírt vigyél, ezen felül jegyzetelhetsz lapra, füzetbe, laptopon.
2016. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet inkább laptopot viszek, de első nap megteszi a papír/füzet is :)

Köszi.

Egyébként mire számítsak? Milyen lesz? Eléggé félek :D

Egyébként software development, ha ez változtat valamin.

2016. okt. 1. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen új helyre mész, akkor valószínüleg körbevezetnek az épületben, bemutatkoznak az oktatók, elmondják h mikre figyelj, balesetvédelem, vészkijárat. Esetleg körbekérdeznek, hogy kimit akar elérni a szakkal. Ne aggodj, csak légy nyitott és barátságos. Plusz próbálj meg nem késni és illedelmes lenni. A legtobb ember elsö banyomás alapján itéli meg az embert és azon nehezebb változtatni. Pl. ha új helyre mész és olyan busszal mész amit eddig még nem használtál, akkor ne úgy számold, hogy 5 perccel elõbb érj be, hanem többel. Az elején úgyis keresgetni kell majd a termeket, meg ha nem ér be a busz, akkor az adott óratartó tanárnak úgy fogsz bemutatkozni, mint aki már az elso nap nem bir felkelni. A diáktársakkal meg ugyan ez a helyzet. Új lappal indulsz itt, de nem csak te. Páran lesznek akik esetleg ismerik egymást, de a többségnek ugyan úgy új lesz minden és mindenki.


Majd mesélj, hogy milyen volt. :)

Amúgy én forensic science-en vagyok

2016. okt. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igazából az első benyomást már elszúrtam, de nem szándékosan :S

Voltam még a tanév kezdete előtt jelentkezni az iskolában majd szoltam, hogy valószínű az első héten nem fogok tudni jönni, mert haza utazok temetésre. Sajnos már a harmadik hét, hogy hiányzok, gyakorlatilag itt ragadtunk Magyarországon :/

Párszor felhívtak mondtam nekik, hogy még itt vagyok és nem tudok menni. Azt mondták semmi baj, menjek akkor amikor tudok, csak tudassam velük.

Ezek szerint nem nagy gond a telefonáló szerint, de mégis olyan rossz,hogy nem önakaratomból hiányzok, hanem egyszerűen azért mert nem tudtam visszamenni.

Sajnos majd csak Szerdán lesz az első napom, mert hétfő hajnalban érkezik a repülő.


Még annyi kérdésem lenne, azt olvastam hogy ha pl Matekból megkaptam a GCSE grade C-t, akkor matekot nem kell majd tanulnom? Mert az órarendem szerint heti négyszer kell bemennem iskolába, de csütörtökök Matek GCSE, van. Tehát az rám nem vonatkozik?

Köszi megint :)

2016. okt. 2. 10:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy mire kell bejárnod ezt ott kell megérdeklődnöd, mert így hogy nem tudjuk hol tanulsz elég nehéz :D Intézményenként más szabályok vannak arra, hogy mi az amit ki tudsz váltani, úgyhogy akivel beszéltél arról hogy pár hét csúszással kezded az évet tőle kérdezd inkább meg vagy kérd meg hogy irányítson tovább olyanhoz aki segíthet.
2016. okt. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :)

Egyébként Bradford college. Nem hiszem, hogy sokat mondana a neve..

2016. okt. 3. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!