Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan aki BME-s és...

Van itt olyan aki BME-s és ERASMUS-szal kint volt tanulni külföldön?

Figyelt kérdés

a kérdéseim:


1. Egy teljesen átlagos semmilyen ösztöndíjban nem részesülő diáknak van-e esély kijutni?

2. Van-e minimum átlag?

3. Melyik országban voltál?

4. Érdemes-e kimenni gépészmérnök hallgatóként? nem lesznek-e nagyon nehezek ott a tárgyak?

5. Hogyan zajlik a azoknak a vizsgáknak az előre teljesítése, amik nincsenek a külföldi egyetemen, de neked meg kell csinálni az adott félévben?

6. Megérte-e neked kimenni?

7. Csak tanulásról szólt, vagy akadtak bulik is?

8. Milyen szintű nyelvi tudás kell hozzá?

9. Volt-e bármi problémád a kint töltött idő alatt?

10. Mennyi pénzt kellett beletenni?



2016. dec. 12. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem Erasmussal voltam kint, de volt gépész ismerősöm, aki Spanyolországba ment.


1. Nem csak tanulmányi pontokat kapsz, hanem jár közösség után is. Oktatás után is stb. Általában mindenki tud minimális erőfeszítéssel egy félév alatt valamiről papírt szerezni. De, ha mégsem, akkor menj nyáron szakmai gyakorlatra, oda senki nem jelentkezik

2. Ezt nem tudom.

3. Spanyol a gépész ismerősöm, Németben voltam én

4. Szerintem érdemes lehet, mert valami újdonság, de általában nem ott fogsz jó dolgokat tanulni. 15 kreditet kell teljesíteni. Mindent csak szabválnak tudsz elfogadtatni, úgyhogy valószínűleg (jóesetben) csúszol egy félévet.

6. Nekem igen, bejáratott helyen voltam, semmi gond nem volt. A barátomnak, nem. Csúszott egy évet, mert nem jöttek meg időben az eredmények a tárgyakról, aminek következtében nem volt elég kreditje, hogy felvegye a diptervet talán? Valamelyik tárgyat nem tudta felvenni.

7. Leginkább csak bulik akadnak...

8. A befogadó egyetemtől függ. A nyelv is. Tudsz azt hiszem Németországba menni angol nyelvtudással és hasonlók.

9. Nem

10. Ez sok mindentől függ. Általában, ha kint vagy, akkor már bulizol/utazol stb. ezért elég drága. Amúgy Németországban lehetett mellette (nem hivatalosan) munkát vállalni, a szórólap osztás óránként 10 euró körül fizetett.

2016. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ :D azért ez a szabválos dolog, meg a sok csúszás annyira nem jó :/
2016. dec. 12. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézz utána előre, hogy milyen problémákba ütközhetsz. :) Valahogy lehet csinálni itthon párhuzamosan is tárgyakat, és akkor meglehet a kredited.
2016. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!