Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemisták mesélnét...

Külföldi egyetemisták mesélnétek arról, hogy milyen szintű nyelvtudással vágtatok neki az egyetemnek?

Figyelt kérdés

Kedves külföldön tanulók/egyetemisták!


Egy angliai egyetemen szeretnék továbbtanulni. A felvételhez C1-es szintű felsőfokú nyelvtudással kell rendelkeznem (IELTS 6.5).


Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ti milyen szinten voltatok a célnyelven a felvételkor.

Azzal a tudással mennyire tudtatok egyébként boldogulni az egyetemen?

És a későbbiekben mennyit fejlődött a nyelvtudásotok?

Eljutottatok egyáltalán valamikor arra a szintre, hogy már úgy használtátok a célnyelvet, mintha az anyanyelveteken beszélnétek?


Minden érdekelne, a nyelvtudásotokkal, tapasztalataitokkal kapcsolatban. :)


Légyszi írjátok már le azt is, hogy melyik országban, milyen nyelven és mit tanultok. (Én pszichológiát tanulnék.)


Köszi szépen! :)



2017. jan. 16. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alacsony nyelvtudással is bekerültem, mert a felvételin mást is figyelembe vettek. Én kb. középfoknál beszéltem kicsit jobban. De nálunk volt egy év felkészítő. (Finnország). A végére már folyékonyan beszéltem. Anyanyelvit szerintem egyetemi képzés mellett nem lehet felszedni. Az anyanyelvben benne van a szakszavakon kívül más is. Pl. hiába beszélek folyékonyan nem tudom elmondani Newton törvényet finnül, illetve nem értem meg minden esetben a szlenget, tájszólást stb..
2017. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Tehát te finnül tanultál/tanulsz?

És milyen szakon?

2017. jan. 17. 17:16
 3/9 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Én angliában tanulok kémiát, elsős vagyok. Másfél évet már itt éltem egyetem előtt-itt csináltam A levelt-szóval a nyelvvel az egyetem kezdetekor már nem volt gondom. Ielts-t tavaly csináltam, az 8 lett, de szerintem ha meglesz a 6.5 már boldogulsz. Muszáj lesz folyamatosan angolul beszélj szóval nem lesz gond, talán csak a szakszavakkal, de abba is bele fogsz jönni. Melyik egyetemre tervezel menni amúgy?
2017. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en TOEFL-t csinaltam most, mert szeretnek amerikai egyetemen tanulni. Folyekonyan beszelek, es szinte mindent megertek, de meg igy is kevesnek talalom a tudasomat egy 80-100 pontos TOEFL-hez. Meg nincs eredmeny, de elegge lesokkolt maga a vizsga, mert azt gondoltam, hogy jo a nyelvtudasom, de az anyanyelvi szinttol messze allok. Igazabol mire iranyulna a kerdesed? Arra, hogy milyen nyelvtudas elegendo ahhoz, hogy magabiztosan elkezd az egyetemet Angliaban? En tanultam mar nemet nyelvteruleten is, oda egy kozepfoku nyelvtudassal mentem ki, es bar a vegere belejottem, azert azt tanacsolnam mindenkinek, hogy igyekezzen az anyanyelvi szintjez kozelito tudast felszedni valahogy.. beszelgess angol anyanyelvuekkel stb.
2017. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
* anyanyelvi tudast felszedni valahogy meg mielott kimesz
2017. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia,


Azt tudom, hogy minden egyetem megszabja, hogy milyen szintű nyelvvizsgát, nyelvtudást kér a felvételkor.


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy a megkövetelt szinttel mennyire lehet boldogulni a kezdetektől fogva.

Tehát teszem azt, ha 6,5 pontos IELTS-es nyelvvizsgával elkezdenék egy pszichológia szakot egy angol egyetemen, akkor a szakszavakat leszámítva mennyire tudnék vajon boldogulni?

Effortless tudnék az órákon jegyzetelni, prezentációkat, beadandókat készíteni, szóban vizsgázni...stb.?

Vagy azért még egy ideig nagyon nehezen boldogulnék?


Nektek milyen volt? Mennyi idő alatt rázódtatok bele a tanulásba?

2017. febr. 5. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, tenyleg irtad, hogy pszichologia. Az IELTS kovetelmenyrendszeret egyaltalan nem ismerem, tudnom kellene, hogy az TOEFL pontkent kb mennyi lehet. Ha 100 korul, akkor azt jelenti, hogy megertesz minden szoveget es beszelni is jol tudsz. De egyebkent, ha mar megvan a nyelvvizsgad es tudod, hogy melyik egyetemre mesz, akkor mi a kerdesed pontosan? Hogy menj-e meg kulonorara mielott kimesz? En Nemetorszagban ket felevet tanultam, oktober elsejen kezdtuk es elotte reszt vettem egy kethetes nyelvkurzuson, decemberre mar nem volt semmi gondok, pedig itthon is kellett vizsgaznom, tehat nem csak nemetet hallottam. Nekem pl most, ha kiderult, hogy jo TOEFL eredmenyem lett, nem fogok hatradolni, hanem annal jobban megkezdem a felkeszulest a tanevre. Leginkabb en azon szoktam lemerni magam, hogy ki tudnam-e magam ugyanolyan pontossaggal fejezni angolul is, ahogyan magyarul, es sokszor azt veszem eszre, hogy ez nem megy. Rengeteget kell gyakorolni, az a lenyeg, hogy sokat beszelgess masokkal, mert akkor egy ido utan termeszetesse valik. Par honap elegendo. Foleg, hogy gondolom a 6,5 IELTS egy komoly alapot feltetelez.
2017. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eduline.hu-n levo tablazat azt irja, hogy a 6,5 pontos IELTS 109 pontos TOEFL-nek felel meg. Az nagyon magas. Ha azt elered, akkor mar elegges kozel jarsz az anyanyelvi szintu tudashoz..
2017. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5,7,8-as voltam
2017. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!