Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki elmegy cserediáknak...

Ha valaki elmegy cserediáknak úgy, hogy angolul tud, de az adott ország nyelvét nem beszéli, akkor egy év alatt mennyire fogja megtanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

Elvileg középfokú nyelvvizsgát lehet tenni egy évnyi cserediákság után úgy, hogy amikor a tanuló kiutazik, még nem beszéli a nyelvet. Leginkább olyanok válaszára vagyok kíváncsi, aki tapasztalatból ír.

Azért kérdezem, mert azon gondolkozom, hogy érdemes lenne-e pl. elmenni Belgiumba vagy Olaszországba, vagy inkább angolul beszélő országot válasszak.



2017. febr. 12. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Ha valaki aki tud angolul kimegy, de csak az angolt használja, nem próbál meg integrálódni, mivel minek, hisz az angolt is megértik, akkor nem igazán fog fejlődni, max. nagyon keveset. Ezzel szemben ha igenis próbálkozik, nem az angolt használja, akkor sokat lehet . (mindkét esetet megtapasztaltam, az elsőnél sok magyar volt körülöttem így szinte csak a boltban tudtam használni az olaszt és egy hónap alatt alig fejlődtem, míg később mikor 1 hétig csak olaszok vettek körül elég sokat. )
2017. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. febr. 13. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!