Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megérné külföldön tanulnom?...

Megérné külföldön tanulnom? (egyetem)

Figyelt kérdés
Magyarországon bárhová is jelentkeznék, kollégista lennék, mivel minden tudományegyetem távol esik tőlem, vagy legalábbis rengeteg utazással járna. Pesten a Sotéra mennék, aminek a kolesze kérdéses, mivel 50 km-re lakok, és egyik ismerősömet valamelyik egyetem koleszébe azért nem vették fel, mert túl közel lakott. Viszont minden vágyam külföldön tanulni, főleg német vagy svéd nyelvterületen, mivel egyetem után mindenképp kint szeretnék elhelyezkedni. Az egyetem mellett dolgoznék. Ami szóba jött eddig, az Németország, Ausztria, Svédország. Olvasgattam a kinti megélhetőségekről, hogy mennyiből is jönnék ki egy hónapban, és nem tudom megérné-e kimennem. Mennyivel kerül többe a kinti megélhetés (ha azt is hozzávesszük, hogy dolgoznék), mint a magyarországi? Anyagilag melyik vállalhatóbb, melyik fizetődne meg leginkább?

2017. ápr. 24. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez azert at kell rendesen gondolni. Milyen szakra mennel? Csak, mert en is Eszakon elek es az egeszsegugy a csapas vonal. Beszeled e a nyelvet mar? Tamogatnak a szuleid? Veszel vel diakhitelt vagy teljesen munkabol elnel? Jovore jelentkeznel? Most nem kezdem el ecsetelni, hogy itt mi mennyibe kerul, mert nem tudom kivancsi vagy e erre. Ha erdekel irhatsz privit. Mivel azt se tudom tarsberelni szeretnel, vagy egyedul elnel, vagy ismeroshoz jonnel, szoval azert eleg sok minden befolyasolja a dolgot.
2017. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Szimpla előny-hátrány táblázat.

Mit tud felmutatni a külföldi lehetőség a magyarral szemben? Szimplán a nyelvtanulási "lehetőséget"!!!!, az oktatás színvonala itthon is elég színvonalas. Nem szoktak panaszkodni külföldön a magyar orvosokra(nem az itthon tanult, külföldi diákokról beszélek..)


50km szinte semmi, még a kibírható kategória ha jó a tömegközlekedés.

Azonban ha államis vagy, és otthonról is kapsz segítséget(nem hiszem, hogy anyagilag annak a családnak a gyermeke, aki külföldön akar tanulni, szegény lenne..), akkor egy albérlet is simán vállalható, akár egész, akár csak egy szoba.

Emellé még dolgoznod sem kellene, ami amúgy sem könnyű az orvosi mellett(ha az a cél).


Itthon is tudsz nyelvet tanulni, és később is kitudsz menni.

2017. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%

röviden: IGEN


ha németes vagy, akkor Ausztria

ha angolos, akkor Dánia


e két ország ugyan drágább, mint az óhaza, ellenben nagyon okos-ügyes diákmunka konstrukciók vannak, amivel már 95-150%-ban tudod finanszírozni a havi megélhetésedet


Svédországot azért ajánlom kevésbé, mivel az ottani egyetemi rendszer nem illik annyira a hazaiba; pl BSc-re csak úgy jelentkezhetsz, ha már van érettségid (szóval csúszol egy évet, mert jelkezési időszak tavaszig van, érettségid meg nyárra lesz), és MSc-re is január végéig van jelentkezési időszak, szóval szintén közbeszólhat a februári államvizsga


a te helyzetedben azért is éri meg a külföldi egyetem, mivel mint írod, mindenhol kollégista lennél... szóval ha mondjuk SOTÉ-ra mész, akkor Pesten kolira kifizetsz havi 10-30 ezret is + 30-50 ezer megélhetésre + bkv bérlet + hétvégi hazautazások (hetente, kéthetente, stb)

ellenben diákmunkával kaphatsz az adott munkától és a vállalt óraszámtól függően havi nettó 50-100-120ezer forintot; e mellé talán jönne még ösztöndíj, de akkor már lehet, hogy az egyetem-munka-szociális élet háromszög eléggé megborul (sok ismerősöm bukott ki egyetemről, mert túl sok diákmelót vállalt be, sok ismerősömet rúgták ki diákmelóból, mert túl keveset vállalat be, stb), és így se jössz ki túl jól hónap végén

ez Ausztriában-Dániában is menne, sőt... persze nagyobb induló tőke kell, mert számolni kell azzal, hogy mi van, ha nem kapsz melót 1-2-3-4 hónapig

2017. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!