Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék felvételizni Frankfu...

Szeretnék felvételizni Frankfurtba. Lenne egy pár kérdésem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Akarok menni Frankfurtba, Amerikanisztika mesterire több okból:


- Az egyetem ingyenes.


- Azt írják hogy ha megvannak a dokumentumok amire szükségük van, akkor automatikusan felvesznek.


- Közben tudnék dolgozni Németországban, hogy gyüjthessek pénzt amíg hazajövök.


A kérdéseim a következők(főleg azoknak akik voltak Németországban és van tapasztalatuk):

- A képzés az teljesen angolul van, akkor kell Német nyelvű nyelvtudási diploma? Összezavart a honlapon amit írtak.


- Mennyire különbözik a tanulási rendszer a miénktől? Nehezebb? Lehetne dolgozni az egyetem mellett?


- Esetleg van-e olyan dolog amit nem írtak le és kellene tudjam?


Más egyetemeket amiket néztem, Amerikanisztika téren az Leipzig egyetem, ami szintén Németországban van és Southern University of Denmark, ami Odense-ben van(Dánia).


Ezekkel kapcsolatban attól félek, hogy tul sok a felvételiző és nem jutok be.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2017. máj. 2. 08:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első, hogy ilyen esetekben a megadott kontaktnak írsz egy e-mailt a kérdéseiddel, ott mindig kedvesen részletesen válaszolnak. Az előadásokra, órákra be kell járni, vagyis erősen ajánlott, mert ott tényleg aktív oktatói munka folyik.

Ha jól jönnek össze az órák talán tudsz dolgozni, kávézókban meg ilyenekben, mert azért kell is pénz a megélhetésre stb.

Nem árt ha van némi kezdőtőkéd, pl ha kapsz kolit ott is kell kauciót fizetni (400-500€ + első havi bérleti díj 300-400€), de ez van a kiadó szobák (WG-Zimmer)esetében is, csak magasabb összegekkel. Általában mindenhol kérnek ilyen szemeszter hozzájárulást jegyzetekre stb. ami egyetemnként változó 100-150€.

Erre az amerikai tanulmányok szakra pedig ez vonatkozik:

"Für diesen Studiengang benötigen Sie Englisch- und Deutschkenntnisse."


Tehát kell a német nyelvtudás.

2017. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!