Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szakérettségi Németországban,...

Szakérettségi Németországban, vagy sima érettségi itthon? Melyikkel járulék jobban?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem járok suliba, mert áprilisban befejeztem. Egy gimibe jártam Németországban, info szakra, ami nagyon nem ment. Átjelentkeztem egy másikba kint szeptembertől. Még nem biztos, hogy felvesznek. Az a képzés 2 évig tartani, és egy szakérettségivel végződik, ami néhány német fősulira elegendő. Logisztikát tanulnék, mert ez van ott környékünkön. A 9. osztályt itthon végeztem el, de ha megint visszamennék ide, most szeptemberben az érettségi évében, félek, hogy nehéz lesz bepótolni az egészet. Azután jelentkeznék továbbtanulni (büfészakra), de csak azért, hogy legyen felsőfokú végzettségem. Szerintetek mi legyen? Maradjak itthon, vagy menjek vissza Németbe? 19/f

2017. máj. 19. 09:13
 1/1 A kérdező kommentje:
*járnék. Bocs a hibákért, telóról vagyok.
2017. máj. 19. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!