Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ki megy külföldre egyetemre?

Ki megy külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés
Én szeptemberben kezdem az Edinburgh-i Egyetemet. Lesz olyan, aki Skóciába megy? Esetleg aki ott tanult/élt, mik a tapasztalatok? Milyenek a skótok, milyen az oktatási rendszer? Aki pedig bárhova külföldre megy: várjátok? Inkább aggodalmakkal vagy izgalommal vagytok tele? Hova mentek és miért oda? Miért hagyjátok el Magyarországot?

2017. jún. 8. 13:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia:) én is skóciában fogok tanulni:)) azt hallottam, hogy kicsit nehezebb megérteni őket mint az angolokat de én ettől nem félek. Engem csak a sok papírmunka, intézkedés fog kiborítani, kiutazás, lakhatás stb. Magát az egyetemet és az oktatást nagyon várom, az egész külföldi életet. Más lesz mint itthon:) mit fogsz tanulni? Hallottál a saasról vagy esetleg megigényelted? Kaptál már visszaigazolást tőlük?
2017. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy más is megy Skóciába innen. Írok neked privátban!
2017. jún. 8. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is oda akartam menni, de végül Hollandia mellet döntöttem :D

Nagyon várom.. már csak a szóbeli érettségimen kell túl lennem és szabad vagyok.

2017. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én Dániába mesterre :))

várom

annyira nem izgulok, dolgoztam Kanadában már majdnem egy évet, szóval nem leszek elveszve szerintem

azért Dánia, mert ingyenes, diákbarát, és top250es egyetem


s az elhagyás oka? több van

- 'kalandvágy'

- az a majdnem egy év ráébresztett, hogy máshogy is lehet élni... meg más munkamorálban, stb

- a hazai mesterszak még rosszabb mint az alapszak minősége

- s az egész hazai képzés a porosz, magolós rendszert használja, ami lassan egy évtizede elavult...

- a hazai gazdasági és politikai helyzet is eléggé elkergetős...

2017. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hollandián és Dánián is gondolkodtam erősen, meg volt még egy pár ország amit az elején elvetettem. Teljesen egyetértek az elkergetős politikával 3., nekem is részben ez az oka. Emiatt vagyok arra kíváncsi mennyire igaz, hogy külföldön "könnyebb az élet", élhetőbb-e a rendszer.
2017. jún. 13. 00:25
 6/9 anonim ***** válasza:

nincs kolbászból a kerítés, és elvárják a munkát külföldön is (sőt, talán jobban, mert ott felelsz a munkádért, nem jellemző a '8 órát pasziánszozok' meló, de nem vészes)

de több marad a zsebedbe, sokkal

nézz összehasonlítós oldalakat

bár persze torzít, de hasonlítsuk pl össze Budapestet Aalborg-al

egyik oldalon pl az ott lakók által beküldött adatokból kalkuláltan az jön ki, hogy a budepesti 250ezer forintos keresettel olyan életszínvonalon vagy, mint ha valaki Aalborgban 550ezer forintot keres;

amihez ha hozzávesszük, hogy az aalborgi átlagfizetés 650ezer forint környéki (ami az oldal szerint Pesten kb 350ezer; amiből pesten már kiskirály vagy), s a dán fizetési olló szűk (azaz viszonylag közel vannak a fizetések, nincs az, hogy a főnököd 10szer annyit kap, stb stb), észrevehető, hogy az elvégzett munkáért sokkalta többet kapsz, sokkalta többet élsz...

2017. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nyilván nincs kolbászból a kerítés, azért írtam idézőjelben és természetesen dolgoznék is. csak vannak ismerőseim akik Dániában tanulnak és őket elég rendesen megtámogatja anyagilag a dán állam, mivel dolgoznak is az egyetem mellett. ezekre gondolok, hogy ilyen itthon nincs és persze a fizetések sem egyformák.
2017. jún. 13. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:

pontosan

én se úgy mondtam hogy ellened, csak leírtam amit tudok :D


de igen,

- dán kormány havi 45 (?) óra melóra már adja a ~200e ft-nyi dán koronás támogatást

- legrosszabb órabér amit kaphatzs diákként is 3000-4000 ft/óra

- max heti 20 órát dolgozhatsz

s így a hónap végén nem az, hogy megélsz abból, amit diákként kapsz, de még félre is tudsz rakni egy nagyobb mennyiséget

bezzeg itthon? mész mondjuk vidékről Pestre, akkor sok órás diák/gyakornoki meló + ösztöndíj, s akkor tudsz önellátó lenni, s hónap végére azért már sokszor csak vajaskenyér jut


szerintem ha több középsuliban s jobban magyaráznák a külföldi egyetem adta lehetőségeket (pl 9-10. osztályban, hogy fel tudjanak rá készülni), brutálisan durván tovább nőne a külföldön tanulók száma

2017. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem ellenem írtad, nem akartam, hogy így jöjjön le. a dán támogatást én is így tudom, ilyen összegekkel. szerintem nagyon jó lehetőség, én bátorítom az ismerőseimet is akik döntés előtt állnak, hogy válasszanak külföldi egyetemet. a magyar ellen nem tudok semmit se szólni, mivel itthon nem jártam egyetemre, de a külföldön tanulás egyszerűségét (nyelvtudással) tudom és szoktam is hirdetni.
2017. jún. 14. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!