Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha az erasmus programmal...

Ha az erasmus programmal megyek ki külföldre, akkor mi az amit nekem kell intéznem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 18. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden! Nem viccelek. Szállás, ha nem koliban vagy, akkor a szállás biztosítása, utazás, jegyfoglalás, az órák felvétele, regisztráció... az egyetem csak annyit csinál, hogy pályáztat és értesít, ha nyertél.
2017. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az egyes. Még talán mintha küldtek volna egy linket meg egy-két emailcímet, hogy a kinti egyetemnél kik az erasmus kontaktok, hogy valamerre mégis el tudjon indulni az ember. De az első napokban vannak ismerkedő napok, amikor elmondják, mikor hol kell beiratkozni stb, meg ott megismersz másokat is, szóval teljesíthető.
2017. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok: igen, mi kaptunk egy papírt talán postán, hogy mi minden vár ránk elintéznivaló. Meg odakinn is adtak egy listát arról, mit milyen sorrendben intézzünk. Ha kérdésed van, van hova fordulni, de elintézni nem intéznek el semmit. Odakintre igényelhetsz segítőt (ha van ilyen opció, akkor az itteni egyetem tájékoztat), és az az ember elkísér és segít mindenben, de pl az enyém tojt a fejemre és semmiben nem segített.
2017. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor gondolom ezeket nekem is kell finanszírozni.
2017. jún. 18. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamennyi ösztöndíjat kapsz, ha olyan pályázatot nyertél el, de aláíratnak veled egy papírt, hogy tudomásul veszed, hogy pusztán az ösztöndíj összege nem elég a megélhetésedre és saját tőkére is szükséged lesz. Én Franciaországban voltam kinn, ami pénzt adtak, az a lakhatást fedezte (egyszemélyes koliszoba), a többi minden saját zsebből ment.
2017. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Németországban voltam, és én is annyi ösztöndíjat kaptam, hogy a fél év kollégium díján felül maradt kb 50 euró (a legolcsóbb koliban laktam). Plusz valamikor félév vége felé volt bvmi korrekció, és még utaltak kb 200 eurót. Viszont a szorgalmi időszak meg a vizsgák után volt még kb 2 hónap vissza a 6 hónapból, ebből 5 hetet sikerült dolgoznom, ami azért visszabillentette a mérleg nyelvét.
2017. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! :D
2017. jún. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!