Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy tudok Amerikába tovabb...

Hogy tudok Amerikába tovabb tanulni?

Figyelt kérdés
12-et fogom kezdeni es az orvosira szeretnek jelentkezni, biosz kemia fakton vagyok de en Amerikába szeretnek tovabb tanulni, vagyis ez is benne van az elképzelésben es tudnatok valamilyen segítséget nyújtani hogy hogyan megy ez az egesz? Előre is köszönöm a segítséget 😊

2017. jún. 25. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

[link]

Először is nagyon erős C1, de lehetőleg C2 nyelvtudással érdemes belevágni (IELTS 8-9), valamint erős anyagi háttér sem hátrány, csak a tandíj tízmillió forint körüli összegről indul évente, és akkor mellette még valahol laknod kell, étkezned kell, stb-stb. A többi nagyrészt le van írva a honlapon.

2017. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2017. jún. 25. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Inkabb a TOEFL-t ajanlom azt jobban szeretik kint. Ezen felul legalabb 2250-2300 pont a SAT alapteszten illetve legalabb 2 tovabbi SAT 2 subject kemia es fizika vagy biologia.


Az USA-ban nincs orvosi alapkepzesen. Tehat 4 evig kell tanulnod azt amit valasztasz erdemes bioszt, fizikat, kemiat vagy ehhez hasonlot valasztani alapszaknak. Ha elvegezted akkor jelentkezhetsz orvosira ahova viszont meg nehezebb a bejutas mint alapkepzesre. Nezik az atlagodat (kb. 50% az egesz felvetelinek az atlagod) interjuk is vannak meg az MCAT-et is le kell rakni.


Ha kint akarsz orvosira menni akkor szamolj ra ugy kb. 4*12 milliot + 4*13-14 milliot alaphangon.

2017. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2017. jún. 26. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Remélem, felvesznek és egyirányú jeggyel mész a junájtidos sztéccbe... Az orvosi pont, hogy az ország legszínvonalsabb képzései közé tartozik. Ha valaki elvégzi bármelyik magyar orvosit, majd lerakja a TOEFL nyelvvizsgát, és a háromlépcsős USMLE vizsgát, bekapcsolódhat az USA orvosképzésébe (rezidens orvosként). De te inkább fizesd csak ki az évi tízmillió tandíjat, ha ennyire büdös a magyar egyetem. :)
2017. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Bár, nem tudom, milyen lehetsz angolból, ha még a magyar sem megy tisztességesen. Ba/ban rag, vesszőhibák, ékezetek.
2017. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5--> nem mondtam h büdös a magyar egyetem, sot ezt a vizsgát gondoltam letenni, mert a kerdes kiírása utan lattam meg ezt a lehetőséget, es egyébként ha elolvastad volna a kiegeszitest, lathattad volna h az amerikai tovabbtanulas is benne van az elképzelések kozott

ne foglalkozz a helyesírásommal, ha téged ez ennyire zavar, szedjel hangyat es ne offolgass hanem hogyha mar válaszolsz akkor segítő szandeku legyen a válaszod es a kedvedért direkt igy irom ezt a választ 😁 es a ba/ban tagokat tökéletesen használtam szóval inkább te nem tudsz tisztességesen de nen ítéllek el mert vannak ilyenek ☺ es az legyen a legnagyobb hibám h nem mindenhova raktam vesszot 😒

2017. júl. 6. 09:41
 8/8 A kérdező kommentje:
*ragokat
2017. júl. 6. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!