Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet úgy cserediáknak menni,...

Lehet úgy cserediáknak menni, hogy nem beszéled az adott ország nyelvét?

Figyelt kérdés

Most megyek gimibe és 10. vagy 11. osztályban ki szeretnék menni külföldre cserediáknak. Angolul már 5 éve tanulok, jól megy, többek szerint is jó a kiejtésem, az angol meg az amerikai youtube videók 70-80%-át megértem.

A gimiben, ha minden jól megy, akkor oroszul fogok tanulni, ha nincs elég jelentkező az oroszra, akkor meg németül.

Viszont engem egyáltalán nem vonzz Anglia és az Egyesült Államok, se Németország meg Ausztria. Oroszország talán egy kicsit, de annyira az sem.

Sokkal inkább Japán vagy Franciaország.

Mik a feltételek, ahhoz, hogy kijuthassak?

Tudom, még messze van az az 1-2 év, de, ha kell mindenképp a nyelvtudás, akkor még időben vagyok, hogy kitanuljam valamelyik vagy mind 2 nyelvet valamennyire.



2017. júl. 1. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is válasz egy olyan gimit amelyiknek van cserediák megállapodása az adott ország egy iskolájával.
2017. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A sulimnak 2 német iskolával van cserediák megállapodása + tagja az AFS programnak.
2017. júl. 1. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Én a YFU-val voltam cserediák (olyan, mint az AFS) pár éve.

Először is: nem kell az iskoládnak semmiféle megállapodásának lennie a másik ország iskolájával. A hosszabb (szemeszter vagy egy tanév) programokra vannak külön cserediák szervezetek, mint az AFS és a YFU.

Másodszor pedig: Persze, hogy lehet nyelvtudás nélkül menni!

Vannak országok, pl. USA, Franciaország, ahova nyelvi tesztet kell írni, és csak megfelelő nyelvtudás esetén mehetsz ki. De a legtöbb országba nem kell semmilyen nyevtudás. És ezzel jársz a legjobban! Nulláról tanulhatod meg a nyelvet anyanyelvi környezetben, így akcentusod sem lesz, és természetesen fog jönni a nyelvtudás. Legtöbb barátom/ismerősöm úgy ment ki, hogy nem beszélte a nyelvet, és mindegyikük minimum B2-es, de volt aki C1-es nyelvtudással jött haza! Az elején használhatod az angolt (ott, ahol beszélik; Japánban pl nem igazán beszélnek angolul), vagy lehet activityzni. Nehéz persze, de a legtöbben 2-3 hónap után alapfokon beszélnek, és nagyon sok mindent értenek.

Ha bármi kérdésed van a csereévvel vagy a szervezettel kapcsolatban, akkor írj nyugodtan privátban, szívesen válaszolok :)

2017. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy legyen, az igaz, de jó ha van megállapodása.
2017. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a programokat, hát mit ne mondjak elég horror áron vannak, ha az iskolának van megállapodása az AFS-sel, az levon valamennyit a költségből?
2017. júl. 1. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt az iskolától kell megkérdezned.


És amúgy meg lehet pályázni ösztöndíjat is, amivel sokkal olcsóbban mehetsz. Ezt már a szervezettől kell megérdeklődnöd.

2017. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Japánba fogok menni, és csak most kezdtem el tanulni a nyelvet, szóval mire kiutazok, aligha tudok majd makogni valamit. Sokan kimentek már úgy, hogy nem beszélték az adott ország nyelvét. Angolul én tudok elég jól, de Japánban ezzel sem fogok menni túl sokra. :D
2017. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el önkénteskedni az AFS-nél és fogadjatok cserediákot. Így nagyobb összegű ösztöndíjat kaphatsz. Plusz az AFS-nél már az önkénteskedés is hihetetlen élmény, csodálatos társaság. Mindenképp ajánlom.
2017. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Franciaországba, (bocsi lehet fájó, de ez van) ki ne menj nyelvtudás nélkül!!! Én franciát tanulok, egy nyár alatt egy alapot fel lehet szedni, ha oda akarsz kijutni, az kell mindebképp! Angolul nem nagyon tanulnak, inkább oroszul és kínaiul beszélnek (nem tudom miért franciaoban élő ismerős mondta).
2018. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, azóta valahogy elfelejtettem ezen gondolkozni, és menet közben rájöttem, hogy nem igazán vonzz engem a francia kultúra, inkább Japánba és Svédországba vagyok szerelmes, szóval, ha egyáltalán kimegyek, akkor e közül a kettő közül megyek majd valamelyikbe.

Bár a svéd lelkiismereti okok miatt sanszosabb.:S

2018. febr. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!