Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogi diplomával el lehet...

Jogi diplomával el lehet helyezkedni skandináviában? (Svédország, Dánia)

Figyelt kérdés

Ez a két ország az, ahol el tudnám magam képzelni Anglián kívül.

Tudok angolul és franciául. Hamarosan le fogok diplomázni, szerintetek meg lehetne élni jogi diplomával ebben a két országban, vagy nonsense?


2017. júl. 7. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Magyar jogi diplomával? A stockholmi McDonaldsban.

Igen, teljesen "nonsense". (Ami magyarul nonszensz, ugye.)


[link]

2017. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha..remélem akkor a Facebookot is Fészbuknak írod és a többi más nyelvből átvett szót is fonetikusan írod.
2017. júl. 7. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Én mérnöki diplomával vagyok kint már 3 éve, szakmában dolgozom mióta itt vagyok.

A helyzet az, hogy az adott ország nyelvének ismerete nélkül nem fog menni. Én két évet tanultam mielőtt kijöttem a svédekhez. Illetve releváns szakmai tapasztalat nélkül sem sok esélyed van.

Tanácsom a következő.

Kezdd el tanulni a ebédet, gyűjts pénzt, meg dolgozz pár évet itthon, a szakmádban. És ha ez megvan mehet az állás keresés.

Az, hogy beszélsz nyelveket plusz pont. A jogászok nem tudom pontosan mennyit keresnek, de nem hiszem, hogy nem élnél meg jól.

sok sikert :) 28/N

2017. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Szóba sem jöhet Skandinávia, csak a jó öreg Afrika...


Kérdezem én, ha már jogi diplomád van(lesz!), akkor a képzésed alatt nem szedtél magadra egy minimális átfogó tudást a világról?

Szerinted melyik az-az ország, ahol tv-ek nélkül működnek a dolgok? Még a diktatúrában is vannak törvények.

Szerinted ott nincsenek jogászok, bírók, ügyvédek, stb.? :)

Persze az már más kérdés, ha csak a hazai dolgokkal vagy tisztában és amellett nincs semmi szakosodás.

Szimplán a nyelvtudásból nehezebb megélni.

2017. júl. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a nyelvet én is megtanulnám amennyire lehet. Meg, ha jól tudom eléggé hasonlítanak is egymásra (dán, svéd), csak pont ez a kérdés, hogy külföldi jogászok mennyire tudnának elhelyezkedni ott.
2017. júl. 8. 09:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Valójában másodéves vagyok, és sejtem, hogy nem nagyon fog összejönni, de inkább meghallgatok véleményeket, tapasztalatokat másoktól is.
2017. júl. 8. 09:10
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Én most leszek harmadéves.

Külföldön elhelyezkedni nem annyira könnyű, klasszikus jogászi pályáról le is mondhatsz (bíró, ügyész), ügyvéd TALÁN, de szerintem ez sem reális.

Olyan területre kéne szakosodnod (mondjuk nemzetközi pénzügyi jog, EU jog) és akkor, esetleg tudsz kint a szakmádban dolgozni. VAGY végzel egy LLM képzést kint, miután itthon megvan a diploma! Mondjuk Dániában.

2017. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak különbözeti vizsgák, felzárkóztató képzések, amivel azonos értékű oklevelet kaphatsz, gondolom felsőfokú nyelvtudással.
2017. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni elhelyezkedni magyar diplomával, azért sem, mert ott skandináv jogrendszer van, ami inkább az eseti joghoz hasonlít.

Meg a jog tényleg olyan, hogy személyreszabott az adott országban. Hiába tanulod meg itt a magyar Ptk. szabályait.

Oda kellett volna menni egyetemre, vagy eesetleg Erasmus, ösztöndíj, de így is lehetetlen.

Képzeld el, Magyarországon temérdek jogász van, erre idejön egy német tört magyarral, akcentussal, te kit alkalmaznál?

2017. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!