Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosiról késöbb,2. -3. év...

Orvosiról késöbb,2. -3. év körül, át lehet jelentkezni külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, mivel olyan hogy "átjelentkezés" nincs se külföldön, se itthon. Újrafelvételizel és elfogadtatod a meglévő tárgyaidat, és így már nem 0-ról indulsz.

Itthoni egyetemek között is eltér a tananyag felépítése, (más felbontás, más félévben stb.) nem hogy külföldön, ahol még az iskolaszerkezet is teljesen más.

Csak kíváncsiságból, miért kezdenéd el itthon és miért folytatnád kint? Világszínvonalú az oktatás mind a 4 egyetemen. Egy helyen kezdd el és ott fejezd be, nincs értelme oda-vissza cikázni.

2017. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen valóban világszínvonalú az oktatás ebben nem kételkedem, a döntésem hátterében a nyelv áll. Amikor idén jelentkezni kellet még nem rendelkeztem megfelelő nyelvtudással ami egy Ausztriai/Németországi orvosi egyetemhez kellet volna. A Doktori iskolát viszont mindenképpen kint szeretném már elvégezni így előnyösebb lenne ha előtte is kint tanulnák már, mind nyelvtudás mind kapcsolatok szempontjából.

Köszönöm szépen a válaszod.

2017. júl. 18. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát idegen nyelven kegyetlen nehéz lehet, magyarul is okoz problémákat sokszor.. :D Ha pénztárcád bírja a tandíjat, jó eredményeid vannak, és kint is akarsz élni, akkor külföldön kezdd is el. Persze ha tudsz németül felsőfokon, anélkül nagy problémákba fogsz ütközni.
2017. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor csináld meg itt a hat évet, majd jelentkezz külföldre a doktori iskolába.
2017. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Se Németországban sem pedig Ausztriában nincsenek már tandíjak. Igen ezért nem is próbáltam meg C1-el az egyetemet hanem tovább képeztem magam C2-re így a nyelvvel lényegesen kevesebb gondom adódhat. Szerintem elkezdem idén a magyart és jövőre újra felvételizek.

Nem szeretném itthon kijárni a 6 évet mert semmi kedvem 20 milliót kifizetni utána az államnak.

Még egyszer köszönöm a tippeket :)

2017. júl. 19. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!