Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik az amerikai...

Hogy működik az amerikai felsőoktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a high school/grammar school (~gimnázium) végén van az egységes, központi (SAT) teszt. Jogászos filmben mondta egy ember, hogy középiskolában, majd a főiskolán és a jogi egyetemen is kitűnő volt. Ezek szerint elvégzik a középsulit, felveszik őket egy főiskolára (college), majd felvételi pl jogra LSAT, orvosira MCAT….stb után mehetnek egyetemre, ha a felvételi bizottsági tetszését is elnyerik.

A kérdésem az, hogy magyarként (elméleti síkon!), hogy és miként lehet ebbe bekapcsolódni? Nyilván a gimnáziumot nem járná újra az ember, hanem

a) vagy egy collegeba kéne felvételizni, ami BSc diplomát ad (undergrad) és egy ottani jó eredménnyel egyetemre (university) jelentkezni, ami MSc diplomát ad

b) vagy egy magyar diplomát elfogadtatni amerikai alapdiplomának (BSc), megírni mondjuk az LSAT-ot, és úgy felvételizni egy amerikai jogi egyetemre, vagy MCAT-tal orvosira.

Hogy megy ez? Milyen lehetőségek vannak, ha az anyagi részét nem nézzük?

FONTOS: A legjobb lenne, ha egy hivatalos forrást tudnátok linkelni, sajnos én nem találtam. Persze tapasztalatoknak is örülök.



2017. júl. 18. 19:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Mondok két példát. Lehetséges-e, hogy

a) a magyar érettségimmel felvételizek egy amerikai college-ba (főiskola), azt elvégzem jó eredménnyel, majd egy jó LSAT után felvesznek teszem azt a Yale/Columbia vagy Harvard jogi karára, és azt elvégezve kezdő ügyvéd(jelölt)ként praktizálhatok.

b) mondjuk magyar jogi diplomával felvételizek a Harvard/Yale/Columbia jogi karára (amerikai „college-os” BSc diplomának elfogadtatni a magyar MSc jogi diplomát), jó LSAT-ot írok és felvesznek?

Melyik a járható út? Mindkettő? A tandíjaktól tekintsünk el, csak elméleti szinten érdekel. Köszönöm!

2017. júl. 18. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapkepzesre vizsgaznod well SAT es SAT 2 subject testekbol. Illetve a TOEFL nevu nyelvvizsga szukseges. Kulonbozo esszekket is irnod kel valamint tanari ajanlolevel sem art job helyekre.


Mesterkepzesre nem nagyon erdemes menni mert nehez ra osztondijjat talalni mivel a mesterkepzesbol finanszirozzak a doktori hallgatok osztondijjat.


Orvosira nem hiszem, hogy atvennenek tekintve, hogy teljesen mas a ket rendszer de errol az iskolat kene megkerdezned levelben.


Jogi karra szinte barmilyen diplomaval lehet jelentkezni de erosen nezik az atlagot (GPA) ajanloleveleket legalabb 3 professzortol, tanulmanyokon kivuli aktivitast (pl. diakonkormanyzat tagja, aminek eleg nehez lenni egy amerikai egyetemen) illetve LSAT. Minel magasabb az atlagod (GPA) annal kevesebb pont kell az LSAT-n.


Amire college te gondolsz az community college ami egy nagyon olcso 2 evig tarto suli ami un. associate degree-t ad. Legtobben azert mennek oda mert nem akarnak 4 evet kifizetni egy jobb egyetemert hanem inkabb a 2 ev utan transszferalnak egy jobb 4 eves egyetemre ahol meg 2 evuk van befejezni az elkezdett diplomat.


Amerikaban eleg ritka, hogy egy 4 eves alapkepzesrol atvegyenek egy masik egyetem 4 eves alapkepzesere mert a transzfer helyek a community collegebol kivojoknek van fenntartva.

2017. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld.

Tudom, mi az a TOEFL nyelvvizsga. Egyébként magyarként úgy a legkönnyebb bekapcsolódni az USA orvosképzésébe, ha valaki megszerzi itthon az orvosi diplomát, majd lerakja egyrészt a TOEFL nyelvvizsgát, illetve a 3 lépcsős USMLE vizsgát, amihez mind a 4 magyar orvosi egyetem által kiállított diploma akkreditált. Szóval az orvosképzés annyira nem tér el, simán be lehet kapcsolódni az USA rezidensképzésébe magyar diplomával.

Viszont a jogrendszer az teljesen más. Főleg az érdekel, bár nem emeltem ki, elsősorban arra vonatkozott a kérdésem.

2017. júl. 18. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Melyik országban?
2017. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet jelentkezni magyar jogo BSc-vel is de valoszinuleg eleg nagy harc lesz, a sulyozast meg egyeb orakat illetoen. Ha mar van egy BSc-d akkor az LSAT-re kell piszkosul rafekudni.
2017. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk van egy magyar, akinek van jogi vagy orvosi (MSc osztatlan) diplomája, vagy MSc közgazdász, esetleg bármely területen PhD-je, akkor is elég a TOEFL-t és az LSAT-ot odatenni rendesen?
2017. júl. 24. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:

OLvaslak titeket, és légyszi magyarázzátok el, hogy értsem, mert most már kíváncsi lettem. CSak kíváncsi, nem megvalósítani akarom, mert én itthon próbálkozom, egyszerűen csak érdekel.

Szóval: akkor mi pontosan a SAT (milyen feladatok, vagy külön tárgyakra külön feladatlap van?)? Az se lenne baj, ha valaki tudna mutatni egy képet, hogy néz ki.

Mi az az LSAt, miben különbözik a másiktól (már az L betűn kívül)? ÉS ha teszem azt valai bevállalja, hogy kitölti ezeket, akkor hol? Egy tetszőleges amerikai középiskolában, vagy van erre egy külön hivatal, vagy online, vagy a választott egyetemen? Hogy, hol működik ez? Nagyon érdekes és fura az egész, szeretném megérteni.

2022. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!