Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen tanácsot tudtok adni...

Milyen tanácsot tudtok adni egy külföldön továbbtanuló diáknak?

Figyelt kérdés

Hollandiába megyek egyetemre augusztus végén.

Milyen tanácsot tudtok adni?

Mire kéne figyelnem?

Mit érdemes kivinnem, ami elsőre talán nem tűnik fonosnak,de ott az lesz?


Tudtok csak általánosságban a külföldön élésről beszéni?

Nem érzitek magatokat kívül állonak?



2017. júl. 20. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én német országban tanultam itt kezdtem a szak közepet mivel ki költöztünk ide Düsseldorf-ba eleinte nagyon rossz volt meg fura volt hogy nem nagyon hallotam magyar szavakat , de kb 1-2 honap alatt meg szoktam most a szakmámban dolgozok ( autószerelő ) meg lehet élni itt főlleg a szakmával .
2017. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. Ha hollandiába mész fogadd meg hogy nem fogsz füvet fogyasztani mert akkor le is mondhattsz az egyetemről garantálom!

2. Próbálj ottani emberekkel veled egyidősekkel barátkozni ismerd meg a szokásaikat a kúltúrájukat.

3. Beszélj a nyelvükön mert az egyetemen sem fognak másképp beszélni a tanárok. (max néhány amelyik szeret az országtól idegen nyelven tanítani pl:Német, Angol, Francia)

4. Érezd jól magad mert neked is könnyebb ha a közeli bárban már ismernek vagy ha pl kedves vagy más ottaniakkal, mert ez sokat segít a beilleszkedésben.


Remélem sokat segítettem

2017. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# Angol nyelvű képzésre jelentkeztem és 3ezer külföldi diák egyike leszek... a tanárok csak angolul beszélnek majd hozzánk.


A többi pontoddal egyetértek, köszönöm a válaszod.

2017. júl. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!