Bankszámla? Kollégium?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok, szeptembertől Budapesten kezdem az egyetemet. Két dologgal nem vagyok tisztában, az egyik a kollégiumot érinti. Be kell jelentenem a kollégiumot, mint átmeneti lakcímet, vagy mivel csak az egyetem miatt kell, nincs szükség ilyen lépésre? A második pedig a bankszámlával kapcsolatos. Lakcímkártya nélkül is nyithatok bankszámlát Magyarországon?

2017. aug. 9. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Bankszámlához tudtommal kell a lakcímkártya is. A kollégiumod címét pedig nem kell bejelentened, úgyis csak az egyetem miatt jársz oda.
2017. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. aug. 9. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ezt egyedül írtad le? Szebben írsz magyarul mint a magyarok zöme
2017. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Hármas:

Valószínűleg határon túli magyar... Sírok, hogy még mindig vannak hozzád hasonló emberek, akiknek nulla a tájékozottságuk, és megdicsérik az embert azért, mert jól használja az anyanyelvét. :D


Kérdező:

Én is úgy tudom, hogy kell lakcímkártya ahhoz, hogy bankszámlát nyiss. Célszerűbb lenne viszont, ha megérdeklődnéd valamelyik banktól, akár telefonon, akár e-mailben, és akkor 100%-ig biztos lehetnél a válaszban. (de ha már magyar állampolgár is vagy, akkor kell, hogy legyen lakcímkártyád, és attól függetlenül, hogy csak annyit ír rajta, hogy "külföldi cím", ügyintézésnél elfogadják)

A kollégiumot pedig nem kell bejelentenéd lakhelyedként, de erre ugye már kaptál választ.

2017. aug. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A második hozzászólónak üzenném, hogy igen, egyedül írtam a fentiekeket, és köszönöm a dícséretet! :)


A harmadiknak szintén köszönöm a segítséget, viszont nem értek egyet az első sorokkal. Nem vagyok köteles pontról pontra ismerni más ország minden szabályát. Az pedig sosem számított bűnnek, ha az ember kikéri mások véleményét, vagy segítséget kér, hogy biztos legyen a dolgában. Egyébként az állampolgárságom szlovák, nem magyar.

2017. aug. 10. 19:38
 6/8 A kérdező kommentje:
A harmadiktól szeretnék elnézést kérni, figyelmetlen voltam, és gyönyörűen egyet kreáltam a kettőnknek szánt üzenetből. Ezen nincs mit szépíteni, elhamarkodtam a dolgokat, bocsánat!
2017. aug. 10. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.


Rendben, hogy hogy nem "kell" bejelentenie a kollégiumot, de azért ugye be "lehet"? Mert ha véletlenül orvoshoz kéne mennie, akkor az orvosnak mutatnia kell valamit arról, hogy hol is lakik, nem?


A másik; akkor külföldi állampolgár nem is nyithat bankszámlát Mo-on? Olyan furcsának tűnik.

2017. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne! Valaki?

Regisztrációs igazolást intéztetek már?

2017. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!