Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi magyar szakra jelentk...

Külföldi magyar szakra jelentkezhetek magyarként?

Figyelt kérdés
Csak ki kell jutni, onnan már semmit nem kell csinálnom, tudok mindent. Szinte "ingyen" diploma.

#egyetem #nyelv #magyar #külföld #szak #diploma #ízi pízi lemon kvízi
2017. szept. 23. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakokon nem azt tanítják, hogyan kell az adott nyelvet beszélni.
2017. szept. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

#1 attól függ. Nálunk az ELTE BTK-n például az ismertebb nyelveket (angol, német, francia, stb.) már nyilván magas szinten kell beszélni, ha az adott szakra akarsz menni, a ritkábbakat azonban (arab, török, perzsa, japán) megtanítják nulláról. Kérdés, hogy a kérdező által kinézett egyetem melyik országban van, és a magyart ott nulláról tanítandó egzotikus nyelvnek veszik-e (egy kínai egyetemen nyilván igen, de pl. a környező országokban nem biztos).


Mindenesetre a "semmit nem kell csinálni" nyilván akkor sem lesz igaz, mert egy egyetemi szak nem nyelvtanfolyam, messze nem csak a nyelvet kell megtanulni, hanem irodalmat meg ilyeneket.

2017. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan hogy semmit nem kell csinálni

mert a nyelv mellett tanítják a kultúrtörténetet és történelmet is, meg egyéb más dolgokat, amit most akár nem is tudsz

ugyanakkor kérdéses, hogy mire ennék így ezzel a diplomával azon kívül hogy papír

2017. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annak sem tusz utána járni, hogy az adott külföldi egyetemre milyen felvételi követelmények és kritériumok vannak, akkor álmodban sem lesz "ingyen" diplomád.
2017. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hol van ilyen, viszont az jó, hogy tudsz magyarul, esetleg a nyelvtant is tudod, viszont a nyelvtárgyakon kívül a képzés nyelvén kell ezekről a dolgokról beszámolnod a vizsgákon. Ami máris nem olyan ingyen van. Másik dolog meg, hogy mihez kezdesz egy magyar diplomával? Itthon semmit nem fog érni, mert akkor már egy magyar nyelvész kellene, külföldön meg nem a diplomádra, hanem a magyar származásodra és az adott országbeli - mint idegen területi - teljesítményedre lesznek kíváncsiak.
2017. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%
Ingyen diploma, csak a világon semmi értelme nincs. Csak azért, h elmondhasd, h van diplomád? Ha bárki utána megtudja miből, csak kiröhög érte... Inkább válassz olyan szakot, ami ér is vmit, mert ezzel max a következő Mekiig jutsz. Ott meg nem érdekel senkit, h diplomás vagy-e.
2017. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra ne vegyél mérget hogy nagyon egyszerű lesz. Én egy török csajt ismerek aki török szakra jelentkezett és láss csodát nem lettek hibátlan eredményei sőt volt olyan aki jobban teljesített nála pedig nem az anyanyelve. Én mindig is szar jegyeket kaptam nyelvtanból meg irodalomból tehát biztos vagyok benne hogy nem sikerülne elvégeznem egy ilyen szakot.
2017. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!