Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, és még nem nagyon tudom, hogy milyen irányban szeretnék továbbtanulni, egyedül abban vagyok biztos, hogy valamelyik skandináv országban szeretnék egyetemre járni, Dánia és Norvégia érdekelne a leginkább.

Igazából csak az angol és a német az egyetlen tárgy, amikból jó vagyok és érdekelnek is, viszont ahogy nézegettem a szakokat, a turizmus lenne még az amit úgy szívesen tanulnék a nyelveken kívül.. De nem tudok dönteni.

Azt is szívesen venném, ha valaki aki jártas ebben a témában és tudna pár infót mondani a skandináv oktatásról, meg hogy hogy megy ott a felvételi, mennyire nehéz stb. minden érdekelne



2017. szept. 25. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, ha még érdekel a téma, én is hasonló cipőben járok, csak én szakgimis vagyok, vendéglátást tanulok. Egészen addig turizmusra szerettem volna tovább menni egyetemre, ameddig meg nem utáltam ezt a pályát.:D Én is nagyon szeretem az angolt, és a skandináv országokat, így mostanában leginkább skandinavisztikán gondolkozom, később pedig majd szeretnék kiköltözni és tanulni, ha addigra kitalálom, hogy mit is akarok kezdeni az életemmel.

Az biztos, hogy drága ott az élet, főleg Norvégiában, plusz Norvégia nem EU tag, ami néhol kicsit bonyolítja a dolgokat. Viszont tandíj nincs, csak max kivételes esetekben, ingyen tanulhatsz. Nagyon színvonalas és erős egyetemei vannak Dániának és Norvégiának is, Dániában pedig minden EU-s állampolgárnak ingyenes.(Svédországban szintén, ha az is érdekel)

Az mindenképp jó, ha tanulsz nyelveket, de ha kimész bárhova is, az adott ország nyelvét azért kell tudni egy erős középszinten, de az elején persze az angollal és akár a némettel is elboldogulsz.

Angol nyelvű képzések egyébként vannak, de azok túlnyomó többségében mesterképzések.

2017. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!