Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Esti gimmnázium mennyivel...

Esti gimmnázium mennyivel rosszabb mint a napali?

Figyelt kérdés
Mik a hàtrànyok? elonyok tapadztalatok ? mennyivel kapsz kevesebbet mint nappalin

2017. okt. 4. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Esti gimnázium hátránya, hogy esténként kell menni, és sokszor este fél 10-ig ott vagy. Előnye, hogy ha levelezőre mész akkor heti 2x kell menni ha akarsz, mert az sem kötelező.

Estin többnyire dolgozó, sokszor családos emberek járnak, így kevés lehetőség van barátságokra. Mindenki igyekszik a suli után hazamenni.

Előnye, hogy vannak gyorsított esti iskolák is, ahol fele annyi idő alatt leteheted az érettségit mint a nappalin.

Estin nincs felelés, nincs dolgozat írások. Gyorsan leadják a tananyagokat, és amikor vizsgázni kell akkor van csak előbb írásos vizsga, majd ha kell szóbeli vizsga.

A mennyivel kapsz kevesebbet mint a nappalin kérdésedet nem értem.

Ugyanazt tanulod mint aki nappal tanul, csak míg a nappalin a tanárnak van lehetősége többször átismételni vagy több órán át tartani az anyagot , addig az estin egyszer elmondják, és jegyzetelsz. A jegyeid ugyanannyit érnek. Vagyis ha esti egy vizsgánál 5-s eredményt érsz el, akkor az ugyanolyan mint amikor valaki nappalin ötöst kap. Érettségi ugyanúgy zajlik mint a nappalin, sőt ugyanakkor érettségizik az ember.

2017. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanazt tanulod estin, sokkal kevesebbet. Ott nem az a cél, hogy felvegyék az eltére, hanem h legyen egy min kettes érettségije. Nem ugyanaz a szint
2017. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Igen.Ott a minimum a lényeg.Olyan emberek járnak oda,akik pl. 8 ált.után szakmunkásképzővel kezdték az életüket.Tehát még szakgimnáziumba sem vették fel őket.Nem tanulásból éllovasharcosok.Pl.még nem hallottam olyat,hogy estin érettségizett és azután az orvosi egyetemen folytatta tanulmányait.
2017. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:05

Hát akkor én vagyok az élő példa vagy pár évfolyamtársam. Igaz én nem orvosira hanem a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán végeztem mint gyógyszerész. Esti gimnáziumban tanultam. Nem azért mert hülye voltam, és szakmunkásba sem vettek fel, hanem mert az élet úgy adta, hogy dolgoznom kellett, így csak az esti suli jutott. Sokan vannak/ voltak hasonló szituban, és igen, ismerek olyan fogorvost aki szintén estin tette le az érettségit. Ugyanazt kell tanulnod, csak nincsenek dolgozatok, felelések mint egy nappalin. Maga az érettségi is ugyanúgy, ugyanakkor zajlott. Sőt, együtt érettségiztünk a nappali tagozatos diákokkal.

2017. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!