Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba költözünk,...

Németországba költözünk, milyen ott az élet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hat éve tanulok angolul anyanyelvi tanárokkkal, jövőre letehettem volna a középfokú vizsgát. Most kiderült, hogy Németországba fogunk költözni és eléggé aggódom, hogy nem fog menni a nyelv esetleg maga az iskola. Aki hasonló helyzetben költözött ki, el tudná mesélni, hogy milyen volt az "átállás"? Iskola, barátok, új környezet, tanárok minden érdekel!13/L

2017. okt. 6. 20:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
45%
Ohm en eloszor munka melle kaptam tanart es jartam tanarhoz 250euro havonta. De ha bemesz a munkanelkulibe es ott beinteznek teged iskolaba, de fizetni kell utana. Angolul tanultam a nemetet. De akik dolgozni mennek van olyan hogy athelyezik tanarhoz is, ingyen. Nekem most ingyen lenne a tanulas de en nem tanulok munka mellett.
2017. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Tudod, mekkora Németország? Tudod, hogy tagállamokból áll, amelyekben más-más szokások, iskolai rendszerek vannak és mindenhol másmilyen az élet?


Ahhoz, hogy bármit is lehessen válaszolni, ahhoz legalább a tagállamot kellene tudni, de még jobb, ha egy nagyobb várost is említesz a közelben.


Mellesleg itt nagyon jó a nyelvoktatás (is), ha kicsit is igyekszel, egy év alatt megtanulsz rendesen németül.

2017. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

#2 Ugye tudod, hogy tagállamok nem Németországban vannak hanem az USA-ban? :D

Németországban tartományok vannak.


Úgy látszik, hogy a végét már senki sem olvasta el, egy 13!!!! éves gyerekről beszélünk.


Kérdező: 6 évnyi tanulás(anyanyelvi tanároktól) után már rég megkéne legyen annak a nyelvvizsgának.

Egy középfokú nyelvvizsga igazi szintje manapság kb. semmi. Nem olyan nehéz dolog, mint aminek mondják.


Nem aggódnod kéne, hanem nagyon örülni!!

Legyél már eszednél, életed egyik legnagyobb lehetőségét kaptad meg.

Magyarul már beszélsz.

Angolból van egy jó alap szinted.

Erre kimehetsz Németországba és anyanyelvi környezetben tanulhatod a nyelvet.

Tudod mit jelent az? Hogy pár év alatt folyékonyan tudsz majd németül beszélni.

Az elején persze nehéz lesz, lehet rosszul is fogod néha érezni magad, de annyira rád lesz erőltetve a német nyelv, hogy tudatosság nélkül is tanulni fogod.


Fiatal vagy, könnyen fog az agyad, a tanárok is megértik, hogy jelenleg egy szót sem tudsz németül(99%, hogy lesznek korrepetálásaid vagy segítőd).

Már az első évben olyan szintre fogsz eljutni németből, amire 6 évnyi angoltanulással nem jutottál el angolból.


Örülj! Sokan cserélnének veled! :)

2017. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Baden-Württemberg tartományba költöznének elvileg, Stuttgart közelébe.
2017. okt. 7. 14:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Ott jó helyed lesz, semmi para :)
2017. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Tele migránsokkal. Stuttgart tele van velük. Tanulj arabul is meg törökül! Sok török osztálytársad lesz meg mindenféle. Neked kell alkalmazkodnod hozzájuk, mert ezt elvárják, ez a minimum. Tanulmányozd a Koránt, hogy kell megfelelned nekik!Vigyázz az utcán és a bevásárlóközpontokban, nehogy baj érjen! Németország már nem olyan mint volt.

"Köszönet Merkelnek". Menne a fene oda a biztonságos Magyarországról. Jaj.....!!!!!!

2017. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, jó távol leszel az olyan csőlátású idiótáktól, mint az előző válaszoló.

Ők mind itthon maradnak fújogni egymásra és a világra, míg te esèlyt kapsz élni is.

Pár év múlva nagyon hálás leszel a szüleidnek, amiért meg merték lépni ezt ameddig fiatal voltál. Itthonról persze mindenki fújolni fog, mert ők jobban tudják.


Német középiskolában végeztem tavaly, szintén Baden-Württemberg tartományban. Soha nem cserélném másra.

Az én osztályomban németek/osztrákok, magyarok, szerbek, ukránok és törökök tanultak együtt teljes összhangban. Soha semmi baj nem volt, az iskolában szintén minden rendben volt. Most itthon vagyok, de decemberben megyek is vissza, mert én már nem érzem magam itthon ennyi rosszindulatú savanyú ember között.

2017. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja,én is olvasom a német és más nemzetközi sajtót és panasz panasz hátán.Bandákba verődve erőszakoskodnak a nőkkel.Az emberek messze elkerülnek bizonyos kerületeket.Az a baj,hogy belőletek van sok,akik a multikultit támogatják.Ezért tart itt Európa.Osztrák barátunk is direkt katolikus iskolába îratta a gyerekét,hogy ne törökkelnjárjon együtt,mert kikezdik a keresztényt.Lehet amikor még te jártál oda másképp volt,de azóta rengeteg bevándorló elárosztotta Európát és az ott lévők vérszemet kaptak,hogy Merkelke pártolja és támogatja őket.Te vagy a csőlátású!Tudod,amikor egy parkban már nem lehet napozni egy nőnek,mert a bokorból ráugrik egy afgán,ott már nagy a baj.Na mindegy!Én csak a véleményem îrtam le..
2017. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Elêg baj,hogy te a hazádat semminek nézed.Milyen hálátlan ember vagy te! Szánalmas.
2017. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
73 %-os: te OLVASOD a különféle (provokatív) sajtót, aki meg ITT ÉL, az TUDJA, hogy ebböl jóformán semmi sem igaz!
2017. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!