Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri Angliában egyetemre...

Megéri Angliában egyetemre jelentkezni? Diákhitel biztonságos?

Figyelt kérdés

Megéri Angliában egyetemre továbbtanulni, ha már 4 éve itt élek és most vagyok másodéves college-ban?

Vagy már a sima (2 éves college) diploma is elég valahova elhelyezkedni munkába? (Számítástechnika) Mennyivel lenne nehezebb a University? Mennyivel komolyabb? Mennyivel ér többet az a papír amit majd ott adnak a 3. év után?


Diákhitel mennyire biztonságos? A tanárom azt mondta hogy nagyon az, és csak akkor kell elkezdeni fizetni, ha a fizetésünk van évi 22 ezer font. De akkor is csak ilyen havi 10 fontokat kell majd fizetni, ami szinte semmi. Azt is hozzátette, hogy tőle azóta se kezdték el vonni, ráadásul 30 év után elévül.

Szerintetek menjek egyetemre, vagy menjek munkát keresni jövőre a meglévő papírjaimmal? (Nem kérem hogy helyettem döntsetek, inkább csak véleményekre lennék kíváncsi mert kilátástalan vagyok.)


Az egyetemmel az a legnagyobb bajom hogy 3 éves, én meg már haza szetettem volna költözni, vagy ha nem is akkor látogatni egy hosszabb időre...

Előre is köszi mindenkinek aki tud segíteni, privi is jöhet ha hosszabban tudnátok véleményt írni az adott témában.



2017. okt. 12. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A tanárod fejében van baj. Szerinted ki nyújtana úgy diákhitelt, ha csak 10 fontokat kellene törleszteni és még elévülési ideje is lenne? Mindenki felvenné a hitelt, de senki nem fizetné vissza, a cég meg csődbe megy.
2017. okt. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mondd, jártas is vagy az angol student finance-el, vagy csak idehoztad a magyar mentalitásodat? Szerződés szerint tényleg elévül, és csak akkor kezdik el vonni, ha megvan a minimum 21 (vagy 22) ezer fontos évi fizetésed. És már heti ~400 fontos fizetés mellett nem lesz olyan életbevágó gondolom.

És pont ezért is mennek sokan egyetemre, mert itt ilyen kedvező a diákhitel, nem úgy mint otthon ahol az életedet is tönkreteszik.

2017. okt. 16. 16:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy te azt a pénzt nem látod. Azt a cég egyből az egyetemnek utalja.
2017. okt. 16. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

A diakhitelt csak akkor vonjak ha evi 21 ezer font felett keresel, a 21ezer feletti resz 9%-at. Akar lehet 10 font is. 30 ev utan elevul. A kormany az eselyegyenloseg neveben nyujtja a kolcsont, mindenkinek.

Nem ertem, hogy miert furcsa az egyeseknek, hogy a szegenyek is tanulhatnak. Ez szerintem teljesen normalis.

2018. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most nyáron kesznek a nyílt napok. Menj el a kiválasztott intézményhez. Általában van "taster session" is. Egy btec vagy más level 3 nem sokat és egy egyetemi diplomával szemben.

Egyébként igen, a diákhitel biztonságos. Az, hogy a tanárodtól miért nem vonják le, annak sok oka lehet. Ha nincsenek meg az adatai, akkor csak nem tudják levonni, de ebből később nagyobb gondja is lehet. Ezen felül mivel tanárhiány van, így lehet, hogy ezért kedvezményt kapott. Ha apprenticeship-et csinálsz az NHS-hez, akkor is eltörlik a diákhitelt. Sok acces to the HE képzésnél is olyan diákhitelt kapsz amit nem kell visszafizetni. Azt tudom, hogy pl kémiatanároknak is van valami kedvezmény, így nem kizárt, hogy az informatikatanároknak is van hasonló. De ezt neki kéne tudnia, nem lerendezni azzal, hogy majd vonják ha akarják.

2018. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Úgy ahogy már rendbe lett téve ez a kérdés a fejemben.

Eldöntöttem, hogy továbbtanulok a student finance segítségével.

A College ahova most járok, szintén indít egyetemi szakokat, szóval jelentkeztem is. A ponthatár 80 UCAS pont, és elvileg nem gond ha a matek vagy angol csak level 2-ig van meg. A matek nálam megvan a GCSE, az angolon pedig folyamatban van a level 2, szóval reménykedem hogy nem lesz probléma.

Első évem az a Business IT level 3 volt, ami 60 pontot adott mivel a legjobb jeggyel végeztem, azaz Distinction-el.

Most a második évemben ugyanezen a szakon szintén ez a jegy a cél, viszont azthiszem ez 80 pontot ad. Bár ebben nem vagyok biztos, lehet csak 60.

Szóval legrosszabb esetben is 120 UCAS ponttal jelentkezek ide ahol a követelmény csak 80. Szóval annyira nem aggódom.

Egyébként Internet Applications a szak neve amire jelentkeztem, Bsc (hons), és level 4-6, azaz 3 év.


Egyébként is, egyetem után Magyarországra szeretnék menni, persze nem hinném hogy örökre. Gondoltam, hogy ott elkezdek dolgozgatni, tapasztalatot szerezni. Viszont így nem kell visszafizetnem a hitelt, mert nem kell azon aggódnom hogy ennyi összeget keresek otthon 😅

Lehet hogy ingázgatni fogok Anglia és Magyar között, 1 év itt, 1 év ott.

2018. márc. 14. 19:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Két dolgot vegyél figyelembe.

Első: Magyarország nem szereti a máshonnan szerzett diplomát és Anglia nem szereti a Magyarországon szerzett tapasztalatot

Második: ha Magyarországra költözöl, akkor az összeghatár is módosul.


[link]


Itt megnézheted pontosan mennyire.

2018. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire működik a link. Ha nem, akkor írd be ezt "student loan replayment plan 1 overseas threshold" és az az első találat lesz ahol ki lesz listázva országonként.
2018. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát ez azt jelenti, hogy ha havi fizetésed legalább 200 ezer forint, abból ők le is vonnak 30 ezret?

Szerintem úgy ahogy még mindig elfogathatónak tűnik. Főleg, hogy 200k-tól többet is lehet kapni ebben a szakmában, a másik meg az, hogy abban az országban amugy sincsen más lehetőség. Vagy ez, vagy gyári szalagmunka havi 120-ért.

2018. márc. 15. 21:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tragédia ha kihagysz egy évet. Juniustól januárig meglátod, hogy mennyire kapsz állást, ha úgy látod, hogy hiányzik a diploma, akkor januárban jelentkezel és januártól szeptemberig ha komolyabb munkát nem kapsz, akkor elmész gyárba vagy kávézóba és gyűjtesz egy kis pénzt, majd szeptembertől elkezded az egyetemet. Ha úgy érzed, hogy megvagy diploma nélkül, akkor meg nincs gond.
2018. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!