Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban ingyenes a...

Németországban ingyenes a felsőoktatás?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 13:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy nem lehet általánosítani, egyeteme válogatja?
2017. okt. 15. 13:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nagyjából igen, de minden félévben kell egy bizonyos - nem túl magas - összeget befizetni ahhoz, hoyg be lehess iratkozva.
2017. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, véletlen elment elöbb:


Szóval ezen kívül tandíj nincs, viszont mindent neked kell beszerezni (könyvek, tanszerek, stb), az egyetem nem ad semmit. Ha egyes tanárok kiadnak valami jegyzetet vagy egyebet, azért is fizetni kell.


Ez az állami egyetemekre igaz, vannak privát egyetemek is, ott elég komoly összegeket kell fizetni tandíj címén.

2017. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetem működési hozzájárulás néven fut a tandíj. Félévente 500-1000+ euro.

Ezelőtt 10-20 évvel volt 500.-

2017. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolo : tévedsz, az 500 Euros szemeszterdijat idöközben eltörölték, és amit fizetni kell, az 130-180 Euro közt van egy szemeszterre. (Két gyerekem is egyetemista, és ezt én fizetem nekik.)
2017. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (Potsdam) félévente kb 270, de ebben benne van a teljes féléves bérlet ára a tömegközlekedésre (beleértve a vonatot is) Berlinben, Potsdam és Brandenburgban. Így azért már nem olyan rossz.
2017. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!