Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak, ha...

Milyen lehetőségek vannak, ha valaki külföldön szeretne tanulni?

Figyelt kérdés
Amikről én tudok, azok az Erasmus, EVS és vannak különböző államközi ösztöndíjak is részképzésekre vagy akár teljes képzésekre is. Valamint nyilván az is egy lehetőség, hogy valaki szimplán külföldi egyetemre jelentkezik és vannak különböző nyelvi kurzusok is (pl. EF ), de annyi pénzt nem tudnék kifizetni tandíjra. Ezeken kívül még milyen lehetőségek vannak?
2017. okt. 17. 15:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, és direkt nem írtam konkrét országot mert kíváncsi vagyok minden lehetőségre, de egyébként engem leginkább az angol nyelvterületek, illetve az arab országok érdekelnének.
2017. okt. 17. 15:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Hollandiában járok egyetemre ... leírom az itteni tapasztalataimat. :)


Az állam határozza meg miden évben, hogy az egyetemek mennyit kérhetnek tandíjként. Ezen az éven 2030 euró azt hiszem, az nem drágább mint Magyarországon.


Mindenki beszél angolul, lenne lehetőségem hollandul tanulni, de a gyakorlatomat úgy is egy 3. országban csinálom majd, meg ahol végzek valószínűleg elmegyek az USAba szóval lényegtelen.


Minimum B2es angol tudás kell, hogy felvegyenek, de a C1 a preferánt. Én 7.5 pontos Academic IELTs vizsával jöttem.


A lakhatás drágább viszont a kaja nagyából ugyan az... Egy-két dolog olcsóbb és jó pár drágább. Pl.: 1,5 literes light kóla 2.08 euró. Duplája mint magyaroszágon. Viszont sok mirelit, tojás, kenyér meg az alap dolgok kb ugyan annyik.


Viszont sokkal többet fizetnek a diák munkák. Itt kor szerint van a minimál bér, én 20 évesként napi 44 eurót tudnék keresni. Nagyon könnyű munkát találni, legalább is ott ahol én vagyok. Sok évfolyamtársam dolgozik, van olyan aki csak heti 1X és olyan is aki többször és saját magát tartja el...


Állami támogatást is lehet kérni. Amit ha akarod részletesebben kifejtem ha érdekel, de most lusta vagyok elmagyarázni :D


Nagyon nem tudom mi mást írjak... Ha érdekl más is, akkor írj piviben.

2017. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!