Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a teendok, ha cserediak...

Mik a teendok, ha cserediak szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Ha nem dolgozni vagy rokonhoz megyek ki kulfoldre, akkor csak cserediak programmal lehetseges kijutni?

Ugy tudom akár evekig is eltarthat, mig valakinek sikerul kijutni ezzel.


Kerlek segitsetek :))



2017. okt. 22. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Cserediák programok kétféleképpen működnek: iskola által szervezett, vagy valamilyen szervezet keretén belül megvalósított. Ha az iskolád nem szervez semmi ilyesmit, érdemes lehet kezdeményezni, jelezni feléjük az igényt, hátha találnak valahol külföldön egy társuló iskolát, akivel ezt meg lehet valósítani. Nálunk pl. német nyelvterületen rendszeres csereprogramok voltak a suliban, több különböző helyen is. A csereprogramot kínáló szervezetekkel az az egyetlen probléma, hogy félelmetesen sokba tud kerülni a dolog. Ha van rá anyagi keret, akkor érdemes lehet ilyesmiben gondolkodni.


Ha elég bátor vagy és talpraesett, megpróbálhatsz keríteni magadnak egy szimpatikus, megbízható, korodbeli külföldit, akivel elegendő társalgás és ismerkedés után csinálhatok a saját "számlátokra" kirándulást egymáshoz, ami kvázi egy csereprogramnak is megfelel, ha úgy állítjátok össze.

Ezen kívül ott van még az a lehetőség, hogy pályázatok után nyomozol, mert lehet, hogy belefutsz valamibe, aminek a segítségével ki tudsz menni egy időre. Ha pedig tervezel felsőoktatásban tanulni, ott lesz többféle lehetőség is arra, hogy szakmai gyakorlatot vagy egy teljes félévet eltölts egy partner egyetemen külföldön.

2017. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt :) 18 eves vagyok, sajnos az iskolam nem vesz reszt cserediak programokban. Ha minden igaz, erettsegi utan maradok egy evet ebben a suliban, utana tervezek egyetemre menni, de belfoldon. Persze gondolkodtam kulfoldi suliban is, csak hat az a helyzet h en spanyolul szeretnek megtanulni abszolut kezdo szintrol, erre pedig a legalkalmasabb mindenkepp egy ilyen program volna szerintem. Azota mar utanaolvastam picit, igaz h 15-19 eves kor kozott lehet csak valaki cserediak?:s akkor majdnem kifutok az idobol...

Az erasmus program is erdekelne, tudom van net, lehet en vagyok hulye de nem sok mindent talaltam rola. Marmint ami konkretum es hasznos lenne. Hogyan lehet reszt venni rajta? Annyut tudok h altalaba fel evre lehet kulfoldre utazni, es az ottani egyetemen tanulni, ha jo a tanulmanyi atlag.

Elore is koszi:)

2017. okt. 22. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erasmus kapcsán érdemes úgy tájékozódni, hogy egy konkrét egyetem honlapján nézelődsz, ahova mondjuk szeretnél jelentkezni érettségi után (tehát egy belföldi intézménynél nézz utána, azon a karon, ahol az a szak van, ami téged érdekel).
2017. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a nyelvtanulás az elsődleges cél (ami valóban az anyanyelvi környezetben a legideálisabb), akkor nem feltétlenül kell cserediákprogramban gondolkodnod. Az, hogy kimenj dolgozni miért nem opció? Akár au-pairkedni is mehetsz. De szerintem jó lehetőség az önkénteskedés, érdemes ilyen irányban nézelődni, meg ajánlom neked a workaway.info oldalt. :)
2017. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent az au-pair munka is nagyon erdekelne, tervezem is a kozeljovoben viszont az csupan 4-5orszagban elterjedt, es oda mar jo nyelvtudassal kell menni, raadasul Spanyolorszagban ez amugyse elterjedt :) szoval ezugyben az angolomat fogom tudni hasznositani, de javitson ki vki ha rosszul informalt vagyok :)
2017. okt. 23. 17:33
 6/7 anonim válasza:
A középiskolai csereprogramok 18 eves korig vannak. Bar a legtöbb inkabb 17. Egyetemmel kapcsolatban nem tudok sokat mondani de ha esetleg ezzel van kérdésed szivesen válaszolok.
2017. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolorszagban lakom, es de, van jo par magyar is aki au pair-kent jott ki. Ugyhogy lehet talalni azert itt is. Szemelyesen nem ismerem oket de van tobb FB csoport ahol itt elo magyarok vannak es ott tobben irtak mar hogy au pairkednek.
2017. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!