Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy működik ez? 😊

Figyelt kérdés

A barátnőmmel nagyi sokat álmodozunk róla hogy Amerikába szeretnénk egyetemre menni.De tulajdonképpen ez hogy működik?Nagyon nem vagyok tisztában ezekkel.Az biztos hogy nagyon drága.Nagyjából mennyi?eg Elvileg can valami ösztöndíj is.vagy az hogy van?

És hogy lehet bejutni ?

Ugy általánosságban valaki világosítsob fel 😊.Vagy ha tud valami jó oldalt ezzel kapcsolatban, azt is szívesen fogadom😊😊


2017. nov. 4. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olvassátok el a kiszemelt amerikai egyetem erre vonatkozó leírását? Biztos van info a honlapjukon a külfödi tanulóknak.
2017. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "nagyjából mennyi?"-re egy kis szösszenet:

egyik haverom egy virginiai egyetemen tanul (nem rossz egyetem, de nem is top 100-as), s ott egy BSc képzés, mint nem állambéli az szállással együtt félévente 14ezer dollár (3.8 millio forint). S ekkor még nincs szállásod (+3-4ezer per félév), nincs kajád, és nem élsz. Ja és akkor a könyvek megvételéről nem is beszéltünk még (ismerősömnek kellett egy spéci könyv, ami 850!!! dollár volt (EGY tankönyv). S minden félévben van vagy 4-5-6 könyv, amit meg kell venned/szerezned.


Az "elvileg van valami ösztöndíj is, hogy lehet bejutni?" meg mutatja a helyzet komolyságát... Több tízezer féle ösztöndíj van, mindegyik saját bemeneti követelményekkel.

2017. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok: a 'szállással együtt' részt nem odavenni, azt elfelejtettem kitörölni

szóval SZÁLLÁS NÉLKÜL 14ezer, szállással 17-18, szállással és étkezéssel 19-20

2017. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!