Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen külföldi egyetemeket...

Milyen külföldi egyetemeket tudtok ajánlani ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Nem tudom még pontosan, hogy mi szeretnék lenni de érdekelnek az emberek meg az építészet. Meg persze, hogy egyetem után el tudjak menni egy jól fizető munkahelyre. Most vagyok 9. es de volt egy nulladik évem, amikor csak spanyolt tanultam, amit szeretek és megy is. Jók a jegyeim, néha becsúszik egy két négyes. Az angolom is viszonylag jó. Szeretnék mindenképpen külföldre menni. Főlleg Spanyolországba, vagy Angliába. Elég visszafogott lány vagyok, de ha valaki odajönn hozzám, akkor azzal elbeszélgetek és sok barátom is van. De egyszerűen nem tudom, hogy mi lesz velem és teljesen kétségbe vagyok esve.

2017. nov. 12. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

en daniaban tanulok, most van utolso szemeszter,


jo dontes volt, ugy osszessegeben

2017. nov. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zyebra ***** válasza:
100%

Angliában fizetősek az egyetemek, és csak a nagyon pengék kapnak ösztöndíjakat. Inkább nézz szét Skóciában, mert ott az alapképzés ingyenes. (Legalább is amikor én ezt még néztem az volt, most a brexit miatt nem tudom, hogy mi lesz.) Dániát is nagyon tudom ajánlani, mert a képzéseik iszonyatosan színvonalasak és az egyetem alatt baromi könnyen kapsz diákmunkát, arról nem is beszélve, hogy még jól is tudsz vele keresni. Spanyolország szerintem nem lenne a legjobb döntés. Az ország gazdasági állapota nem túl rózsás és munkalehetőség jelenleg szinte alig van. A diplomások és a 30 év alattiak körében helyenként 40 százalékos a munkanélküliség. Drága mulatság lenne. Persze Dánia és Skócia sem éppen olcsó, de ott igen csak egyszerű munkát találni és az állam is jobban támogat. A spanyol egyetemeknél viszont egy évre körülbelül 800–1000 euró a tandíj. (Az azért nem túl vészes.) A skótoknál és a dánoknál az érettségit nézik meg aztán egy skype interjút csinálnak veled. Itt felmérik az angoltudásodat és azt, hogy mit gondolsz a világról. Unokatesómat a dánok pl. az amerikai választásról (2016) és a keleten zajló háborúkról is kérdezték. A spanyoloknál kell írni vizsgát is. Humán vagy reál attól függ milyen szakra mész. Közgazdász és kommunikációs szakon például kötelező a spanyol nyelv és irodalom, valamint az angol, némi könnyű matekkal. Majd kapsz egy osztályzatot a gimnáziumi bizonyítványod és a felvételi jegyed átlagára.

Igazából én azt ajánlom neked, hogy döntsd el, hogy mit akarsz tanulnk, aztán nézd ki, hogy azt hol oktatják a legmagasabb színvonalon és abba azt országba menj. Egyébként javaslom az educatio kiállítást. Rengeteg külföldi iskola van kint és nagyon segítőkészek.

Azt azért elmondanám, hogy ezek az információk már régiek úgyhogy nem biztos, hogy minden dolgoban helytállóak az állításaim.

2017. nov. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zyebra ***** válasza:
2017. nov. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
suli mellett munkát egyáltalán nem egyszerű találni, nem tudom 2. te ezt honnan vetted, kivéve, ha könnyen alakítsz ki kapcsolatokat, akkor viszonylag könnyű
2017. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű munkát találni. Igaz én Angliában élek és tanulok (ami az egyik érdekeltsége a kérdezőnek) de 1 hét alatt sikerült. Bevásárló központokba, kávézókba szinte csak diákok vannak.
2017. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zyebra ***** válasza:
Könnyű munkát találni. Én onnan vettem, hogy tanultam külföldön és tapasztalatból tudom. Most az unokatesóm Hágában, és két barátnőm pedig Skóciában és Dániában tanul. Mind a 3 dolgoznak. Kicsit talpraesettnek kell lenni és persze nagyon jól kell beszélni angolul. Ha ez megvan ott már nincsen gond.Aki keres az talál.
2017. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!