Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Honnan tudhatom, hogy az...

Honnan tudhatom, hogy az angliai egyetem ahova jelentkezni szeretnék, jó és elismert?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatom, hogy mennyire számít jónak az országban? Mennyire lehet elismert?

Egyébként már erre az egyetemre járok, csak most más szakot tanulok, és jövőre szeretnék szintén ide kelentkezni egyetemi diplomára. (Nem szeretem a változást, ez meg helyben van.)

A tanárom kicsit húzta a száját mikor mondtam neki, hogy itt szeretnék továbbtanulni.


Szóval honnan tudhatom, hogy nemzetközileg, vagy országos szinten mennyire lehet ez az egyetem elfogatható, elismert?

Nem szeretnék olyan helyre járni, hogy az emberek úgy nézzenek rám mint amikor valaki magyarba sajna csak a kisegítőkbe kényszerül, vagy olyan középsuliba, ahova mindenkit felvesznek.


Egyébként az egyetem/főiskola neve Bradford College, viszont a szaknak a diplomája amire jelentkezni szeretnék, annak a kibocsájtója a University of Bolton.


Gondolom nem hallottatok még róla, de hátha találtok valamit a neten amit én még nem...



2017. dec. 7. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Stb, stb, stb...

2017. dec. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A jelenlegi sulim még csak rajta sincs a listán :/

De még a vegzettség kibocsájtó sincsen egy elég előkelő helyen...

De gondolkoztam még Leeds Beckett-en is.

2017. dec. 7. 00:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen ranglisták a neten amik hivatalosak. Lehet keresni nemzetközit is meg angolt is. Google
2017. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elismert egyetemekről biztos, hogy hallottál már. Pl. ha azt mondom, hogy Cambridge, akkor tuti ismered. Ilyen ismeretlen helyekre szerintem ne jelentkezz.
2017. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Az összes jó hírű egyetemet "Russell Group" tagjaként találhatod meg.

Ha egy egyetem nem a tagja, nem ad a munkaadók által szívesen látott diplomát. Nagyjából mint itthon egy ELTE diploma és a ZSKF diploma összehasonlítása a HR osztályon.

Ime a link hozzá, az oldal alján találod a tagintézményeket: [link]

2017. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó jó, persze nyilván könnyű azt mondani, hogy ilyen ismeretlen egyetemekre ne jelentkezz, de ahhoz olyan jegyek is kellenek hogy felvegyenek... :/
2017. dec. 19. 08:12
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Ez most valami vicc ugye?! Feltettél egy kérdést:

"Honnan tudhatom, hogy az angliai egyetem ahova jelentkezni szeretnék, jó és elismert?"

"Nem szeretnék olyan helyre járni, hogy az emberek úgy nézzenek rám mint amikor magyarba sajna csak a kisegítőkbe kényszerül, vagy olyan középsuliba, ahova mindenkit felvesznek."

Én pedig korrekten válaszoltam rá. Mégis milyen választ vártál? Olyat amiben megveregetik a hátad, hogy hajrá, elit egyetemi diplomát kapsz majd ott? A sulid sereghajtó a helyi besorolás szerint, ez van. Nem megbántani akarlak, a tényeket írtam le.

2017. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem vagy jó tanuló eleve miért akarsz ilyen helyre jelentkezni? Úgy kicsapnak első félévben mint a húzat!
2017. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy én ilyen helyre akarok jelentlezni? Csak azt kérdeztem, hogy mennyire "minőségi" az egyetem amire pont jelentkezni akarok. Szimplán csak ennyi. Egyébként jó tanuló vagyok, de annyira nem hogy Oxford meg Cambridge között vacilláljak, nem is értem honnan szedtétek..
2017. dec. 19. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

A Russell Group-ba 24 egyetem tartozik, nem csak Oxford és Cambridge. Nézd meg melyik egyetemen van ugyanaz a képzés mint amire jelentkeznél és keress rá a felvételi követelményekre.

Én pl. A Cambridge és a Southamptoni egyetem között vacillálok, mert bár Cambridge a number1 egyetem itt, ettől függetlenül ott csak kerülővel, két diplomával tudnám megszerezni az AI-Robotics diplomát (mechanical eng. utána - robotics/AI). Ez komoly hátrány, hiába jutnék be könnyebben a CTech Engineering képzésemmel oda. A Southamptoni egyetemen pedig azonnal AI- t vagy robotikát tanulhatnék. A Southamptoni egyetemen ráadásul alacsonyabb a felvételi követelmény is. Nem sokkal, de alacsonyabb.

Ha nagyon rosszak lennének a jegyeim, akkor se mennék 60-150. helyezett iskolákba tanulni, mert nem éri meg. Se anyagilag, se tanulmányilag. Inkább elmennék tanulni az ELTE-re vagy a BME-re, vagy akár másik ország jó egyetemére pl. Svájcba, Svédországba, Japánba, (Amerika nem vonz) stb.

2017. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!