Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mindent az UWC -ről (ami...

Mindent az UWC -ről (ami nincs kint a honlapon)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt valaki aki már volt az UWC-vel külföldön ?Milyen egy UWC suli?Hogyan élte meg a kiválasztást?Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek .Igen tudom a Google a barátom de én személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi :) A gyakorin is már az összes kérdést elolvastam ezzel kapcsolatban ,de a legtöbb kérdés évekkel ezelőtti én pedig most szeretnék jelentkezni ! :) Ha ismertek más csereprogramot az is érdekel bár szerintem már az összeset felkuttatam :) 16/L

2017. dec. 7. 18:50
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ugye tudod, hogy a UWC nem csak egy csereprogram? Mert ha téged csak ilyen alapon érdekel, akkor nem jó választás.


"A UWC legfontosabb értékei közé tartozik a személyes és közösségi felelősségvállalás, a tolerancia, a másság elfogadása, a nyitottság,kritikus gondolkodás és a szociális érzékenység. Az iskolák nevelési programján keresztül igyekeznek a “teljes ember” ideálját megvalósítani, ami többet jelent az egyszerű tantermi oktatásnál."

2017. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen ,pontosan tudom és én is el tudom olvasni az UWC honlapját ..sőt már el is olvastam egy párszor ,a kérdésem pedig olyanokhoz szólt akik már voltak UWC iskolában.

A csereprogramot pedig azért kérdeztem ,mert mindenképp szeretnék külföldön tanulni egy vagy két évet.Pontosan tudom ,hogy milyen a UWC szemléletmódja ,hiszen pont ezért tetszett meg annyira amikor először láttam ,mert a UWC iskolák pont olyanok ,amilyen az én szemléletmódom:nemzetközi ,a toleranciára nevelik a diákokat..stb.azokra a fontos dolgokra amik Magyaroszágon hiányoznak az iskolarendszerből .

2017. dec. 24. 09:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazad van egyébként ,bocsánat egy kicsit félre fogalmaztam .Nem más csereprogramok hanem olyan programok érdekelnek amikkel külföldön nemzetközi ,közösségben lehet teljes emberré válni.:)
2017. dec. 24. 09:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval összegezve nem a csereprogram része érdekel ,mert ez nem egy csereprogram :)
2017. dec. 24. 10:02
 5/11 anonim válasza:

Bocsánat, nem kioktatásnak szántam a válaszomat. A kérdésedet valószínűleg rosszul értelmeztem. Így már látom, hogy te tényleg a UWC -ért jelentkeznél.

Ha ennyire tájékozott vagy, akkor valószínűleg olvastad a blogokat. A régebbi diákokét még érdemesebb, van néhány igazán részletes. Ezek teljesen személyesek, és többet írtak ott le, mint amennyit ide lehetne.

2017. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ,bocsánat en se akartalak megbántani ,csak annyi olyan ember van aki másoknak osztja az észt miközben nem is tudja ,miről van szó :(

Tényleg én is félreérthető voltam ,de ez jó tanulság volt nekem ,hogy fogalmazzak pontossabban ,köszönöm a segítséget :)

Olvastam őket egyébként ,meg persze az is igaz ,hogy egy gyakori kérdések felületen nem lehet leírni ket év történéseit .. Igaziból en beszélgetni szerettem volna valakivel :)

Te is pályáztál esetleg ?

Amúgy B.U.É.K mindenkinek ! :)

2017. dec. 31. 16:53
 7/11 kokai32 válasza:
Én is most írom a pályázatomat :) Esetleg beszélgethetnénk :)
2018. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én most zártam le a jelentkezési felületet. :)

Mindenkinek nagyon sok sikert! :)

2018. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Csak most találtam meg a kérdést, én is jelentkeztem. 4 nap múlva, tehát 11-én pedig kiderül, hogy ki megy tovább a 2. fordulóba. Én már nagyon izgulok :D
2018. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Naaaa ki jutott tovább? :)

Én igen ✋🏻

2018. febr. 12. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!