Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik érné meg jobban tovább...

Melyik érné meg jobban tovább tanulni külföldön vagy itt magyarországon?

Figyelt kérdés

magyarországon az Elte informatika karára gondoltam,mivel haverom is oda jár, külföldön meg valami olyan országra ahol ingyenes a felső oktatás. szerintetek melyik lenne a jobb?

tapasztalatokat szívesen fogadok



2017. dec. 14. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A programtervező az ELTE-n viszonylag eléggé jó, bár nagyon matek alapú.

Ennek ellenére simán felveszi a szintet a külföldi egyetemekkel.

2017. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Magyarországon két olyan infó szak van, amelyik versenyképes külföldi viszonylatban is (vagy akár még jobb is mint sok túlhype-olt külföldi egyetem hasonló szakja), ez a BME-VIK-en és ELTE-IK-n van. Előbbi mérnökibb-matek, utóbbi elméletibb-matek.

Mindkettőt nyugodt szívvel tudom ajánlani. Azonban ha van rá lehetőséged akkor sztem inkább egy külföldi egyetemet válassz. Nem fognak annyira szivatni, több időd marad saját projektekre, és jobb lehetőségekkel/kapcsolati tőkével indulsz, ami nem elhanyagolható.

2017. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én Hollandiában tanulok SE (software engineering) szakon. Lehet kicsit elfogult vagyok, de nekem a külföld jobb opciónak tűnik.


Rengeteg indok van, amit klasszikuson felszoktak hozni P.: új emberekkel ismerkedhetsz meg a világ minden részéről, kapcsolat építés stb...


Ezek is jó indokok lehetnek, de ezt kb minden külföldön tanulással kapcsolatos oldal leírja.


Meg pár indok programozás specifikus lesz, mert azt tanulok és te is azt szeretnél.


-Nyelv tanulás. Ez rám annyira nem vonatkozik, mert eleve C2vel jöttem ki, de sokkal gyorsabban és magabiztosaban beszélem idekint a nyelvet.


-Praktikus képzés. Még csak 4 hónapja járok ide, de már elég durván bele mentünk a Javába és az objectum orientált programozásba. Plusz most projektként egy webshopot kell építenünk html, css, php, sql és mysql segítségével.

Persze egy virtuális ubuntu szervert is fel kell állítanunk, hogy legyen hol tárolni a weboldalt.

Itt is vannak száraz kicsit nehezebb anyagok amiket csak megkell tanulnod, de sokkal kevesebb mint Magyarországon.


Meg persze még nem minden órám szól 100%osan a programozásról inkább általánosságban az informatikáról, de 2. félévtől már csak programozással kapcsolatos óráim lesznek.


Én egy Applied Sciences egyetemre járok nem researchbe. Többek között ezért is ilyen a tananyag, de lényegében csak az külömbözteti meg ezt az egyetemet, a researchtől hogy kevesebb a matek....


de... a 3. éven a minor-om helyett elvégezhetek egy research egyetem pre-Masters programját és akkor ugyan úgy mehetek rendes Master's degreere.



-Kicsit előre haladotabb az oktatás.

Ahol tanulok szó szerint havonta kérik ki a véleményünket majdnem mindenről. Ha nem tetszik egy tanár stílusa, előadás módja vagy még kitudja mi, anonimusz feed backben leírhatod a paszanaidat. Persze ezeket az észrevételeket nagyon komolyan veszik és látható változások vannak.



-Szimplán menő külföldön tanulni :D Ez alatt nem nagyzolást értek, csak jó érzés egy másik országban tanulni.



-Nagyon jó fizetés. Pl.: Itt Hollandiában azt hiszem 4 ezer euró a kezdő fizetés. Persze ez az adott technológiától függ és ebből még lejön az adó.


-Ha Magyarországon szeretnél elhelyezkedni is valószínűleg jobb esélyekkel fogsz indulni. Egyből kifogsz tünni a tömegből.


-Külföldön is jobban jársz. Pl.: Nekem az USA a cél, szóval ottani emberekkel beszélve ismerem az ottani helyzetet, de gondolom más országokban is ez lehet. Ott igazán akkor számít, hogy milyen egyetemre jártál ha a Top 10 legjobban ismertben végeztél, amúgy egyátalán nem számít, hogy a BMEn vagy University of Amterdamban végeztél... Semelyiket sem ismerik...



- Talpraesett leszel. Mindenki azt hisze magáról, hogy "Én önálló vagyok, ennél jobb nem is lehetnék" ... de egy teljesen idegen környezetben eltölteni 4 évet vagy még többet megtanít bizonyos dolgokra.


Én pl még ez előtt soha sem használtam a mosógépet és nagyon ritkán csináltam akármit is a konyhában. Ez persze 1 hét alatt megváltozott, mert rákényszerültem.


Meg sokkal tájékozotabb vagyok, hogy egyedül kell egy idegen országban több száz kmreket utazgatnom és minden egyes dolgot nekem kell egyedül elintéznem.

2017. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

3# Vagyok. Még egy dolog :) Külföldön különleges vagy a helyiek szemében, mert külföldi vagy.


Persze ez nem minden országban igaz. Pl.: USAban egyátalán nem érdekli őket, de itt Hollandiában pl sok esetben máshogy néznek rá (jó értelemben).


Ha csak Magyarországon volt egy külföldi évfolyam társad, akkor tudod, hogy mindenki köré gyűli, mert ő egy kicsit szokatlan.


Meg elfelejtettem mondani, hogy sokszor nagyon magányosnak érzed magadat. Nem feltétlenűl, mert külföldön nem szereznél barátokat, csak a magyar ismerőseidet hátra hagyod és nem nagyon fogsz magyarul beszélni.


Amikor az egyik bevásárlóközpontban itt Hollandiában meghallotam egy magyar hangot " Józsi ne azt a sört vedd, ez olcsóbb" (tudom klasszikus, nem szószerint időzem de kb ilyen volt), akkor hírtelen nagy boldogság telített el :D

2017. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Én alapszakot otthon végeztem, megspékelve külföldi csereprogrammal. Mesterre külföldre mentem, miután az otthoni mester végleg megutáltatta velem a magyar oktatást.

Néha bánom, hogy az alapszakot nem alapból kint kezdtem el.

Magyarországon csak nagyon top egyetemre érdemes menni, bár ez sem garantálja a legminőségibb oktatást, de legalább a neve ott lesz az egyetemnek a diplomádon, ami valamelyest számít az európai piacon.


Azt bele kell kalkuláld kérdező, hogyha ingyenes az oktatás, a megélhetésért keményen kell fizetni.

Egyébként minden téren jobb. Nyitott, liberális, critical thinking-orientált, gyakorlod a nyelvet és jobbak a perspektíváid a jövőre nézve. Külföldre költözni sok olyan képességet ad, amit otthon nem tudnál ugyanúgy elsajátítani.


(Szintén Hollandia. Sosem értettem, hogy miért jár annyi külföldi a sok neve nincs applied science, egyetemnek kevéssé nevezhető helyre. A research university-k rákja és veszte az, aki onnan jön mesterre, isten mentsen tőlük.

Az meg, hogy különlegesség, hogy magyarok vagyunk... a sorrend Hollandiában nyugati - muszlim - kelet-európai. Engem itt jóval több atrocitás ért a nemzetiségem miatt, mint pl. Norvégiában. Ott is csak a hollandok nem álltak velem szóba. Tisztelet a kivételnek, vannak nagyon jó holland barátaim is.)

2017. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!