Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 25 évesen elkezdeni egy...

25 évesen elkezdeni egy mesterképzést későinek számít?

Figyelt kérdés
2 évig tartana, viszont sajnos ennél korábban nem tudom összeszedni rá a pénzt.

2017. dec. 27. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem abszolút nem. Számold ki, ha valaki 18 évesen kezdi, 21-22 tájékán jut el mesterre. Ehhez képest a 25 nem nagy eltérés:) meg aztán nehogy már a kor diktáljon tudod. Tanulni szeretnél? Hát fel a fejjel és irány! Sosem késő
2017. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Cégeknél még tanulmányi szerződéssel a 60%át fizetik is, közben dolgozol is.

Nálunk ez a képzési idő + 1 év, valahol a képzési idő * 2.


Ezt is fontold meg.

Én 24 évesen már fő állásban dolgoztam, de csak 3 év múlva fejeztem be a mestert. Nem érzem hátrányát. Sokkal több tapasztalatot jelent 1 év munka, mint 4 év egyetem.

2017. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem késői. Én 26,5 évesen kezdtem a mestert. Ha levelezőn csinálod, akkor akár még azzal is kitűnhetsz a szaktársaid közül, hogy fiatal vagy. A mestert nagyon sokan csinálják már idősebb fejjel (30-40 évesen).
2017. dec. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, sokan csinálják úgy, hogy a másoddiplomájukat viszik tovább mesteren, mások szakot váltanak, vannak, akik csúsznak, vagy eleve 5-6 éves képzésen vannak... Ha az időd engedi és nem kell aggódnod a megélhetés és egyebek miatt, amíg egyetemista vagy, vágj bele. Ha szeretnél dolgozni mellette, levelező vagy esti praktikus lehet, ez nyilván a szaktól is függ.
2017. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi szépen :D :D

Én is 25 évesen kezdtem el, külföldön, top egyetemen.

Több csoporttársam 30-32 éves így MSc első évében.


Már hogy lenne a 25 késő?

2017. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Tanulni sosem késő :) Viszonyítgatni meg felesleges, mindig lesz olyan aki előbb/jobban/ügyesebben éli az életét haha
2017. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En 26 evesen fejeztem be a bsc-t:) ra 2 evre kulfoldon az msc-t.
2018. jan. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!