Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » AU PAIR: Mik a buktatói ennek...

AU PAIR: Mik a buktatói ennek a programnak?

Figyelt kérdés

Au pairkodni szeretnék kimenni Hollandiába. Az interneten találtam egy nagyon jó ajánlatot (a család fizeti a kiutat, adnak zsebpénzt, fizetik a nyelvtanfolyamot, stbstb.). ez annyira szépen hangzik, hogy biztosan nem igaz... Mennyit kell fizetnem? (gondolom van regisztrációs vagy közvetítői díj)

olyanok mindenképp írjanak, akik voltak már au pairek, vagy vannak tapasztalataik!


2010. jún. 3. 20:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

szia!

én voltam hollandiában és angliában is. nekem az volt a problémám, h (mivel kiszolgáltatott az ember lánya) kihasználtak. a pénz, nekünk jó, de kint minden drága, nem könnyű spórolni, még úgysem, ha elementáris dolgokra nem kell költened.

mindezzel együtt én nagyon ajánlom, remélem nem vagy egy elveszett csaj, mert nyelvtanulás szempontjából nagyon jó, élményeket, tapasztalatokat gyűjthetsz és persze új embereket és szokásokat ismerhetsz meg.


ami a befizetendő összeget illeti az az közvetítőtől függ, de valóban vannak bizonyos díjak, amiket említettél.


sok szerencsét, ha kimész és vigyázz magadra!

2010. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szia. köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél vele :D nem érzem magam elveszettnek, úgy gondolom, hogy ha valaki nem elég talpraesett, akkor nem érdemes munkát vállalnia idegen országban, idegen emberek között. mégis, mennyi az annyi? neked mennyit kellet? (ha iroda segítségével jutottál ki)
2010. jún. 3. 21:06
 3/17 anonim válasza:

na, örömmel hallom, h talpraesett vagy, de fontos a pozitív hozzáállás is!

azt hiszem 35-40 ezer, de nem vagyok benne biztos, mert ez már 5 éve volt :) nézz utána a honlapjukon vagy menj be személyesen egy konzultációra.

remélem minden rendben lesz és teljesül az álmod! :)

2010. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
úú nagyon köszönöm!
2010. jún. 3. 22:07
 5/17 anonim válasza:
ugyan, nincs mit :)
2010. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Szia!

Én au-pairkedek, lassan egy éve, jövő héten megyek végleg haza. (kaptam egy nagyon jó melót, nyelvtudás miatt:)) Bár én egy német családnál vagyok, de azért leírom a tapasztalataimat. Amiket olvastál, lehetnek valós adatok.A család köteles neked hetente egy bizonyos összegű zsebpénzt adni. Nekem ez havonta kb 100.000 ftnak megfelelő volt. Ezenfelül a teljes ellátásod is fizetik, tehát neked kajára sem kell költened. A tanfolyam is igaz, legalább a felét kötelező nekik állni.

Ügynökséget viszont nem igazán ajánlanám, nekem eszemben sem volt rajtuk keresztül családot keresni. Egy au-pair-család kereső honlapot használtam. Au-pair world. Nagyon jó. A család akinél én vagyok fantasztikus, úgy kezelnek,mintha családtag lennék, rengeteg helyre elvittek már,nagyon sokat utazunk, nekem szerencsém volt.

De! Ismerősöm mesélte, hogy 2 barátnőjét is úgy kezelték Angliában,mint egy cselédet, sírva telefonáltak haza, teljesen tönkrementek, és ez nem egyedi eset. Nagyon meg kell választanod,kihez vagy hajlandó elmenni, én azt ajánlom, legyen először egy személyes találkozó is,ha megoldható! Ha nem,akkor jópár e-mail, és telefonos megbeszélések után dönts csak!

Remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
szia. köszönöm a választ, félreírtam: én is ilyen családkereső weblapokra gondoltam, csak nem tudtam kifejezni magam :D a barátaid haza tudtak jönni a poblémák miatt? mennyibe került neked, hogy kint dolgozhattál? olvastam olyan hirdetést, ami szerint nekem semmi közvetítési költséget nem kell fizetnem. ez szeritned mennyir igaz?
2010. jún. 4. 10:15
 8/17 anonim válasza:
Az ismerősöm barátai haza tudtak jönni, de azt hiszem, egy életre elment a kedvük az au-parikedéstől. Ezek az oldalak nem feltétlenül fizetősek. Amit én használtam, csak abban az esetben lett volna az, ha látni akartam volna a családok privát e-mail címét. De nekem elég volt az, hogy azon az oldalon keresztül küldtem nekik rendszerüzenetet, a családok legtöbbje úgyis fizetett, szóval ők látják a tiédet, és visszaírnak, ha szimpi az adatlapod. Nekem az egésznek az összes költsége az erkölcsi bizim kikérése, majd lefordíttatása volt, és kellett csináltatnom egy eu-s TB-kártyát. De ezenfelül semmi. És utána már csak neked fizetnek,és nem te fizetsz.
2010. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2010. jún. 4. 17:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen programok buktatoja az, hogy bizonyos szemelyisegekhez nem illik az au pair-kedes. Pl. en rohadtul imadnam, hogy igy kimeheznek egy orszagba, a gyerekeket is szeretem, nade hogy en par idegen gyerek -mar bocsanat- feneket nyaljam egy evig, mikozben lehet, hogy egy elkenyeztetett fereg, es ugy kell ugralnom, ahogy anyu-apu futyul, na az nem nekem valo. Gondolj ezekbe is bele, biztos vagy benne, hogy tudnad csinalni egy evig? Es itt nem arra kell gondolni, hogy ha rossz csaladot kapsz.. Jo csaladnal is ugyanez a helyzet, te egy alkalmazott vagy. Aki egy jo csaladot kap es jol eli meg az egeszet, az ezt reszben a szemelyisegenek koszonheti! En pl a legjobb csaladot is bortonnek ereznem. Ezen gondolkodj el szerintem, mielott nekivagsz...
2010. jún. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!