Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemen van lehetőség...

Egyetemen van lehetőség cserediáknak menni Japánba?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudok semmit a cserediákságról.


El szeretnék kezdeni japánul tanulni tanárnál is. Jó nyelvérzékem van, azt hiszem.

Mostanában csak ez okoz örömöt.


Most 15 éves vagyok és csak álmodozok erről, viszont van egy lány, aki ki ment Japánba 16-17 évesen és most ő ott cserediák, cikkeket ír az ottani életről.

Az rendben van, hogy megtanulok, ahogy Japánul és kimegyek az országba, viszont én a kultúrát is szeretném komolyabban megismerni.


Van valami lehetőség erre vagy csak középiskolás korban lehet kimenni? Esetleg valami támogatással?



2018. jan. 1. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában és egyetemen is egyaránt vannak cserediák/külföldi ösztöndíjprogramok.

Középiskolában érdemes az osztályfőnöktől/igazgatótól érdeklődni, hogy van-e valamilyen cserediákprogrammal vagy külföldi iskolával kapcsolata az iskolának, ha van, utána érdemes megkérdezni, hogy Japánba van-e lehetőséged kimenni.

Egyetemen pedig szintén sok lehetőség van.

Ha jobban érdekel a japán nyelv és kultúra, akár japán nyelvszakra is jelentkezhetsz egyetemen. De ha nincs is nyelvszak, japántanár még lehet az egyetemen, és ő is segíthet az ösztöndíjban is (pl.: Debreceni Egyetemen nincs japán szak, de van egy japán japántanár, aki japánórákat ad az egyetemistáknak, és az ösztöndíjprogramban is őt kell keresni, ismerősöm is így volt kint 1 évet Japánban).

Illetve ha tudsz ilyen személyről, aki volt kint Japánban cserediákként, érdemes felvenni vele a kapcsolatot, hogy sikerült. De ha mondjuk beírod a keresőbe, hogy "japán cserediákprogram", már arra is kihoz több találatot, azokat is érdemes megnézni, hogy milyen lehetőségeid vannak:)

(Viszont azzal mindenképpen számolj, hogy azért elég sok pénzbe kerülhet ez, még ha mondjuk adnak is valamilyen támogatást. A mi középiskolánkkal kapcsolatban lévő cserediákprogram keretében pl. 2 millió forintba került volna 9 hónap Japánban - sajnos a program nevére már nem emlékszem, pedig belinkeltem volna, de még megpróbálom visszakeresni valahogy, hátha megtalálom)

2018. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Előző vagyok, talán ez volt, de nem vagyok biztos, legalább 3 éve volt nekünk ez a lehetőség:

[link]

Bár ez lezárult, de itt egy lehetőség náluk, legalább látod, hogy mennyibe kerül, és mit tartalmaz:

[link] programs/kozepiskolai-taneves-programok-japanban/

2018. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)

Debreceni vagyok, tehát amit írtál az pont jó lenne. Ez a tanár csak egyetemen tanít nyelvet vagy külön is? (Ha esetleg tudod)

Az AFS és még van egy a YFU azt mondják, hogy nagyon megbízható, viszont igen drága.


Mennyire kell jól beszélni Japánul ahhoz, hogy ki mehessek?

2018. jan. 1. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket már sajnos nem tudom:/

Itt az egyetemi nyelvi kurzus weboldala:

[link]

A tanárnőt Sato Ayának hívják, és csak a fenti weboldalon megadott elérhetőséget találtam, szóval szerintem tehetsz egy próbát azzal, hogy írsz neki egy e-mailt.

Annyit tudok még elmondani, hogy az ismerősöm, aki volt kint Japánban, azt mondta, hogy az angol nyelvtudása jobban fejlődött, mint a japán, szóval érdemes az angolt is fejleszteni (ő kb. felsőfokú angollal ment ki, a japánt nem tudom, de szerintem kb. egy N3-mas szinten lehetett). Nyilván a japánnal többet érsz, de az angol mindenképpen kell legalább egy közvetítő nyelvnek (szerintem középiskolai és egyetemi cserediákságnál/ösztöndíjnál egyaránt elvárás a jó angol nyelvhasználat, és biztos vannak elbeszélgetések és/vagy levelet kell írnod angolul, stb.).

2018. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én márciusban indulok Japánba a YFU-val. :) 16 éves vagyok. :) Nem kell japánul tudnod ahhoz, hogy kimehess cserediáknak, de középszintű angoltudást asszem kérnek, mert leveleket meg hasonló dolgokat angolul kell megírnod. :) A cserediákok fogadócsaládoknál laknak, és szerintem általuk a nyelvet is nagyon jól meg lehet tanulni, és a kultúrát is meg lehet ismerni.

Igaz, hogy drága a YFU (vagy az AFS), de ez egy életre szóló élmény, ha tudnátok finanszírozni, szerintem mindenképp jelentkezz! (^^)

2018. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok!:))


Köszi a tanárnő elérhetőségét, lehet felkeresem.:D


Az a helyzet, hogy jelenleg angolból és japánból is nagyon alapszinten állok. 2 év múlva szeretnék kimenni, ha úgy alakul vagy főiskola alatt.


4. válaszoló, köszi neked is a választ és gratulálok, hogy nemsokára kimész.

Esetleg rám írnál vagy rád írhatok privátban, hogy megkérdezzek pár dolgot, úgy... az egész cserediák dologról? :DD

2018. jan. 2. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert én azt olvastam, hogy kell tudni Japánul, anélkül nem is értem hogyan tudnál létezni Japánban. Köztudott, hogy a Japánok nem beszélnek idegen nyelveket, mert nem tudják jól kiejteni a szavakat.
2018. jan. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha kérdésed van írj nyugodtan :)


Az utolsónak pedig: amíg nem tudsz egy szót sem, addig nagyon alap angolt azért szerintem beszélnek a japánok, szóval úgy meg lehet értetni magad, vagy max. activityzni kell. De egy pár hét után már a nagyon alapok menni fognak, és azt mondják, hogy általában három hónap múlva már jól beszélnek/értenek a cserediákok.

2018. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az rendben van, de az egyetemeken japánul fognak oktatni. Ha nem tud valaki japánul, akkor hogyan fogja érteni az előadásokat? Értem én, hogy a csereprogram az utazásról szól, de azért nem ártana nem megbukni mindenből.
2018. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most a gimis csereévről beszélek, az egyetemiről én sem tudok sokat. :) A gimiben pedig aligha osztályoznak, lazábban veszik egy cserediáknál, főleg ha nem beszéli a nyelvet.
2018. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!