Külföldi egyetem?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok az egyetemen, de csúszok vagy másfél évet, mert csúnyán szólva sz*rtam az egészre, már semennyire nem érdekel, nem ezt akarom csinálni. Az egyedüli dolog, ami érdekel és szeretem az az idegen nyelvek tanulmányozása, tanulása.

Ezért arra gondoltam, hogy otthagynám az egyetemet és elkezdenék felkészülni emelt érettségire, majd jelentkeznék egy külföldi egyetemre.

Volt valaki, aki volt már hasonló helyzetben, vagy ismertek ilyet? Megéri, mik a tapasztalatok? Úgy érzem, nagy döntés előtt állok.

Köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 6. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A szüleid pénzéből gondoltad a külföldi - többmilliós - egyetemet elvégezni?
2018. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem, kedves válaszoló. :)
2018. jan. 6. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első.. több milliós egyetem? :DDDD


Dániában pl ingyenes. Belgiumban egy félév olcsóbb, mint Mo-n. Angliában az első alapszakos diplomádra olyan diákhitel konstrukció van, hogy csak ha végeztél, akkor kezded el fizetni, és csak akkor fizetsz, és csak x %-ot, ha bizonyos éves összeg fölött keresel.



Én külföldön tanulok, Dánia, mesterszak. Mindig is akartam, szóval nálam nem volt akkora nagy döntés, hogy hú. Meg mivel éltem előtte Kanadában fél évet, így a külföldtől se tojtam :D


Szerintem megéri. Persze attól függ hová mész, s mit tanulni.

2018. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Te mit tanulsz?
2018. jan. 6. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetem miatt nem is, de a nyelvgyakorlás-nyelvtanulás és az élmények miatt megéri kimenni. Az EU-n belül a legtöbb helyen ingyenes az oktatás, de a megélhetést magadnak kell megoldani és ez a legtöbb országban drágább, mint otthon.

A nagy döntés meg ne bénítson meg, van lehetőség abbahagyni vagy hazamenni utána ha nem tetszik.

2018. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldre akarasz menni, nem kell emelt érettségi.
2018. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csomó helyen láttam, hogy kérik. Te hol nézted?
2018. jan. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!