Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi továbbtanulás (egyetem)?

Külföldi továbbtanulás (egyetem)?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék továbbtanulni (egyetem), méghozzá jogi karon. De a pszichológia is nagyon jó lenne. A szüleim szerint nem lehetséges, de én mindenképp szeretném mások véleményét is meghallgatni. Először is: hogyan lehetséges?

Második: Megéri?

Elég erős tanulónak mondhatom magam, és mindig is ez volt a nagy álmom.

Elsősorban az Egyesült Királyság érdekelne, de Spanyolországgal kapcsolatos tanácsokat is szívesen meghallgatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 15. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen simán lehetséges. Mint Eu-s állampolgár természetesen EU tagállamokba egyszerűbben mehetsz, s mindben kérnek tőled nyelvtudást igazoló vizsgát. tehát az egyetem által elismert nyelvvizsgát pl. helyben le kell tenned, vagy ilyesmi. Szerintem egy külföldi jobb nevű egyetemet aduászként lehet használni munkaerőpiacon is, de magánéletben is. Itthon két híres egyetemre jártam, mindkettőre fölkapják az emberek a fejüket. Egy-egy híresebb külföldi még ezeknél is sokkal ütősebb lehet.
2018. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, sokat segített
2018. jan. 16. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenkep jo otlet. Bar azzal remelem tisztaban vagy h az UK nagyon draga az egyetem.

Angol kb b2-c1 szint kell hogy legyen.

A jogi karnal meg hat az angol nyilvan nem a basic amit hasznalsz. De hajra biztos sikerulni fog

2018. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges és megéri. Keress ösztöndíjat, mert nem olcsó mulatság külföldön megélni.
2018. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én azt ajánlom hogy alaposan nézz utána mindennek. A legjobb az hogy ha kivalasztassz egy egyetemet ami tetszik és megnézed hogy mennyi lenne a megélhetésed kinnt. Ha London a cél akkor hogy ha másokkal bérelsz meg akkor is legalább 500 font per hó. A tandíj 9000 körül van. A bérlet nekem 25 körül van egy hétre és olyan 100as a kaja egy hónapra. Plusz telefon meg előfizetések olyan 40 körül.
2018. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá hogy UCAS oldalon kell regisztrálni és jelentkezni. A legtöbb egyetem szereti ha január 15.eig elküldöd a jelentkezést. És saját tapasztalatból mondom hogy egyszerűbb is ha már ilyen hamar elküldöd mert akkor utána nyugibb lehet intézni a hitelt(március-aprilis) stb
2018. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, és megfogadom tanácsaitokat.
2018. jan. 20. 20:11
 8/8 anonim válasza:
Végül sikerült?
2023. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!