Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » UK-ben tanuló ÉS dolgozó...

UK-ben tanuló ÉS dolgozó fiatalok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Most vállalok először munkát idekint az egyetem mellett részmunkaidőben. Otthon "munkanélküli" státuszban vagyok (mint elvileg minden más, külföldön tanuló diák) és havonta fizetünk, hogy ha épp otthon vagyok és orvosi ellátásra van szükségem, akkor megkapjam. Amikor erre bejelentkeztem a NAV-nál, azt mondta az ügyintéző, hogy amint munkát kapok külföldön, akkor azt azonnal jelenteni kell majd otthon, mert nem lehetek biztosítva 2 országban. Viszont a tanulói státuszom itt nem fog változni a részmunkaidő miatt és egyébként is csak próbaidős leszek még. Kell ilyenkor ezt jelezni otthon, vagy nem? Ki válaszolhatná meg a kérdésem? Van ötletetek? (A munkáltatót kérdeztem, nem tudja.)

2018. jan. 22. 21:13
 1/1 Suzanita válasza:
Ha nem jelented be, soha nem fogják otthon megtudni, hogy te most éppen Angliában dolgozol. Nekem is megy otthon a biztosításom és még sok ismerősömnek, akik kint dolgoznak. Nekem speciál már 3 éve. Közben voltam otthon is dokinál, meg itt kint is.
2019. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!