Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki elvégez itthon egy...

Ha valaki elvégez itthon egy alapszakot, van reális esélye külföldön ráépülő mesterszakot végeznie?

Figyelt kérdés

Még nem tartok a felvételinél, gimibe járok. Beszéltem már több emberrel is, akik Cambridge-be mentek érettségi után, tisztában vagyok a felvételi menetével. De akikkel én beszéltem alapképzésre járnak, így bár sok hasznos információt megtudtam, még sem kaptam teljes összképet. Én arra lennék kíváncsi, hogy ha itthon elvégzem az alapszakot, ami jelen esetben nálam az ELTE matek szakát jelenti (amiről azt hallottam jó-nyilván nem Cambridge szinten jó) akkor utána van esélyem mesterképzésre felvételt nyerni Cambridge-re? Olvastam a honlapot, láttam a követelmények között a 7,5-ös nyelvvizsgát meg a kitűnő diploma átlagot, de én inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van olyan, aki valahol elvégezte az alapszakot, és utána ment mesterszakra Cambridge-be? Nehezebb mesterszakra bekerülni, mint ha alapszakra jelentkeznék? Mesterszakra való jelentkezésnél már egyeltalán nem nézik az érettségit és a gimnázium alatt elért eredményeket, csak az egyetemi teljesítményt? Miből áll az interjú (úgy tudom itt is van, nem csak alapképzésnél) a mesterképzésre való felvételinél?

Minden választ és válaszadásra fordított időt előre is köszönök szépen!



2018. jan. 25. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Huh, elég jól hangzik amit leìrtál. Hát, nem tudom mennyire tudok érdemben válszolni a kérdésedre, mert én is azok táborát erősìtem, akik külföldön csinálják az alap, illetve esetemben az osztatlan képzést. Orvosnak tanulok. A többség én pont úgy látom, hogy inkább a mestert csinálja külföldön, vagy ami még gyakoribb a PhD.-t. Szerintem igen, mindenképpen szükség lesz egy jó diploma átlaghoz, tdk-hoz, egyéb, lehetőleg nemzetközi versenyeken való részvételhez, külföldi konferenciák látogatásához. Egy Ielts min. 7.5-ös nyelvvizsga is kell majd. Ha ezek megvannak az ucas weboldalon tudsz majd jelentkezni.

21/L,nem angliában tanulok!

- Sok sikert kedves matekos srác! :)

2018. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök érdekes hogy sehol nem írtad hogy srác vagy, az első válaszoló mégis biztosra vette.


Én gazdasági alapszakot végzek Corvinuson, nálunk nagyon sokan mennek külföldi mesterre. Viszont mindenképp tarts észben, hogy a Cambridge a világ egyik legjobbja. Nem csak a britekkel fogsz versenyezni, hanem 5 kontinens legjobbjaival. Nagyon húzz bele alapszakon (TDK, kutass, verseny, tényleg minden) és akkor sikerülhet. Viszont ha teheted, add be a jelentkezédedet alapszakra is. Szoktak bekerülni magyar matekosok minden évben.

2018. jan. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Cambridge és Oxford-ra történő felvételinél leginkább az interjú számít. Amit néznek az a tárgyi tudás, érdeklődés az adott tárgy iránt és jó logika. YouTube-on vannak fent intejúk alap és mesterképzérssre is. Illetve találhatsz vudeósokat akik oda járnak és az élményeikről mesélnek. Általános érvényű, hogy mesterképzérre valamivel könnyebb bekerülni. Plusz még egy észrevétel, hogy a legjobb magyar egyetem sincs benne a világ top 700 egyetemében. Viszont a brit egyetemek közt van több is ami a top 50-ben benne van. Tehát ha a cambridge-re nem sikerül bejutni, más egyetemmel is megpróbálkozhatsz.
2018. jan. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!