Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » USA-ban, vagy valamelyik...

USA-ban, vagy valamelyik skandináv egyetemen érdemesebb humánkineziológiát tanulni (kinesiology, human kinetic)?

Figyelt kérdés

Szeretnék a későbbiekben az edző BA képzés után humánkineziológia mesterképzésen részt venni, de elsősorban nem itthon, hanem inkább külföldön, ahol nagy tudású oktatókkal, színvonalas sportlaborokban lehetne tanulni. Valamelyik skandináv országban (Norvégia, Dánia, Svédország, Finnország), vagy valamelyik színvonalasabb USA-beli egyetemen gondolkodom (San Francisco-i Egyetem, Dél-Kaliforniai Egyetem, stb.).


USA-ba csak Fulbright ösztöndíjjal mennék tanulni, mert az amerikai képzések nagyon drágák. A skandináv országokban a sporttudományi képzések is zömmel ingyenesek.



2018. febr. 4. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműn USA. De ennyire kiemelkedő kutatásaid vannak hogy megnyered vele a Fulbright-ot? Én eddig egy embert ismertem aki megkapta, ő kutatni ment ki.
2018. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Nem csak kutatói ösztöndíjat lehet nyerni a Fulbright keretein belül, hanem amerikai egyetemi mesterképzésen való részvételére is :)
2018. febr. 4. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudom. De ahhoz is itthoni kiemelkedő kutatói munkát várnak el, olvass utána:-)
2018. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van a Fulbright-nak egy Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíja, én ott ilyen kritériumot nem találok. Ugyanakkor még nem késő kutatni.


Egyébként ha nem jönne össze a Fulbright... Skandináviában érdemes a fenti szempontok alapján humánkineziológiai területen tanulni, vagy a skandináv egyetemek sport-, egészség- és orvostudományban nem annyira kimagaslóak?

2018. febr. 4. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:

ösztöndíj továbbtanulási illetve kutatási lehetőséget biztosít bármely* tudományterületen vagy művészeti ágban


fokozatot nem adó (Non-Degree) egyetemi képzésben (max. 9 hónap) vagy

fokozatot adó (Degree: Master’s, PhD vagy DLA) egyetemi képzés első tanévében (max. 9 hónap) illetve

PhD fokozat megszerzéséhez kapcsolódó kutatás végzése céljából, vagy bármilyen más kutatásban való részvétel, melyhez meghívólevéllel rendelkezik egy amerikai egyetemtől vagy kutatóintézettől (max. 6 hónap) (Visiting Student Researcher).

A pályázók az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatják.


*Kivételt képeznek az orvostudományok, melyek magában foglalják a fogorvosi, ápolónői, állatorvosi képzést is, valamint a pszichológiai tanácsadást. Ezeken a területeken a Fulbright program nem támogatja a fokozatot adó programban való részvételt. Kizárólag elméleti kutatómunkát lehet végezni, és semmilyen közvetlen kapcsolat nem engedélyezett a páciensekkel a kutatómunka során.

2018. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké... Vasárnap van, félreértelmeztem... Úgy értettem, hogy a PhD-tanulmányokhoz kapcsolódó tanulmányokhoz kell kutatás :D


Oké, még nem késő kutatni, bár meló mellett húzós.. :D


A másik kérdés még mindig áll - a skandináv országokban megéri ilyen tanulmányokat folytatni?

2018. febr. 4. 16:08
 7/7 A kérdező kommentje:
A másik kérdés még mindig fennáll, hogy a skandináv országokban megéri ilyen tanulmányokat folytatni? :))
2018. máj. 7. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!