Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy közepes külföldi egyetem,...

Egy közepes külföldi egyetem, vagy egy itteni elit egyetem a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sajnos annyira azért nem jó a profilom, hogy valami TOP kinti egyetemre felvegyenek, de itthon a Corvinus-ra vagy a BGE-re simán sikerülne.

MSC-ről lenne szó, közgazdasági területen.



2018. febr. 4. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Mit jelent a "külföldi"? Szlovákia, vagy USA/Anglia/hasonló? A kettő között nagy különbség van.


Utóbbi esetekben nem is kérdés, ha neked van ilyenre lehetőséged, takarodj kifele és vissza se nézz.

2018. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen nyugati egyetemekre gondoltam.
2018. febr. 5. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni. Ha külföldön akkor érdemesebb oda menni ha itthon akkor értelemszerűen itthoni egyetem a célszerű.
2018. febr. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az utolsóval. Drága a külföldi egyetem főleg hogy ha USAról meg az Egyesült Királyság van szó. Ha van rá lehetőséged akkor mindenképpen
2018. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi számít közepes egyetemnek?


Amúgy szerintem mindenképpen megéri, mert ha otthon tanulsz, akkor gondolom magyarul tanulsz, azaz minden friss 'cucc' később épül be a tananyagba, mert ugye le is kell fordítani. S pl közgazdaságtanban ez sokat jelenthet.


Én spec Dániában vagyok mesteren (ingyé'), s abszolúte megérte eddig.

A magyar 'top' egyetemek meg sajnos nemzetközi viszonylatban nincsenek sehol se :/ Még ha például egy Corvinus lehetne is, mert van benne potenciál.



De ahogy más is mondta, ha mindenképpen magyarhonban terveznél élni utána, akkor nem feltétlen éri meg a külföldi egyetem. Persze lenne egy komoly angol tudásod, ami nagy plusz.

2018. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon semmiképpen sem szeretnék maradni.
2018. febr. 5. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Akkor meg is van a válasz.
2018. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!